-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
A vers életet és lelket ment – Csoóri-est a Városházán

Csoóri Sándor költő 1930. február 3-án született Zámolyon. Születésének 94. évfordulója alkalmából rendeztek irodalmi estet a Városháza Dísztermében szombaton.


A filmbejátszást követően dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében felidézte a kezdeteket, amikor dr. Bakonyi István és Vakler Anna fölkereste azzal az ötlettel, hogy létrejönne egy társaság Csoóri Sándor szellemi hagyatékának gondozásáért, fehérvári központtal. Az elképzelés hamarosan valósággá vált, és öt évvel ezelőtt megalakult a Csoóri Sándor Társaság. A polgármester köszönetet mondott, hogy e közösség a vállalását azóta is teljesíti. Az irodalmi rendezvényekkel emlékeznek és emlékeztetnek a 94 éve született alkotó irodalmárra és közéleti gondolkodóra.
Az est programja zenés irodalmi előadással folytatódott.
Színpadra lépett Szirtes Edina Mókus zeneszerző, hegedűművész, aki egy effekt segítségével zenekari hangzást varázsolt hegedűjével és hangjával, így szólaltatva meg Csoóri Sándor Ördögpilla és Nagy László Ki viszi át a szerelmet című, ahogy mondta, életet és lelket mentő verseit adta elő.
Őt a fellépők sorában Prisznák Lilla követte, aki a szombat délelőtt rendezett Csoóri Sándor – Csanádi Imre versmondó és verséneklő verseny döntőjében a középiskolás kategóriában első helyen végzett. A Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákja Csoóri Tulipánok versét szavalta. Az estet Lutter Imre előadóművész és a Tárnok Ákos vezette Kákics együttes előadása zárta.