-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
A Videoton a legértékesebb a teljesen magyar tulajdonú vállalatok között
A száz legértékesebb magyar kézben lévő vállalat listáján két hónapig dolgozott a magyar Forbes, és közben több mint háromszázötven magyar cég mérlegeit – a konszolidáltakat is – nézték át a magazin és a Concorde MB Partners munkatársai. Az első helyre a Széles Gábor többségi tulajdonába, illetve Lakatos Péter és Sinkó Ottó érdekeltségébe tartozó Videoton került. A cég értéke 212 milliárd 266 millió 514 ezer forint. A székesfehérvári vállalat az ország tizenharmadik legnagyobb munkaadója – derül ki a Forbes októberi számából.
A második helyezett a Felcsuti Zsolt többségi tulajdonában álló MMPF Holding lett, amely az építőiparnak kínál termékeket meglehetősen széles skálán. A Videoton erejét mutatja, hogy a MMPF Holding értéke alig több, mint a fele Széles Gábor érdekeltségéének, persze a 112 milliárd 400 millió forint így sem nevezhető kevésnek. A képzeletbeli dobogó harmadik helyére a Nitrogénművek állhatna fel, a több mint tíz éve tartó komoly beruházási programnak köszönhetően a péti Európa legmodernebb műtrágyagyára lett.
Érdekesség, hogy a százas listán szereplő cégek negyvenöt százaléka 1990-94 között alakult – bár egy részük már a rendszerváltozás előtt is létezett. Ez azt jelenti, hogy a 2017-ben legértékesebb vállalkozások majd fele legalább huszonöt éves, feltörekvő információtechnológiai cégeket például alig találunk köztük. A legnagyobbak a rendszerváltáskor kezdték, ugyanakkor az is igaz – és ezt épp az exporthányad mutatja –, hogy közülük sokan megértették, ha nem nyitnak a külpiacok felé, akkor lőttek a versenyképességnek és a növekedésnek.
Forrás: forbes.hu, Magyar Hírlap