A Volán a Villachot is megverte, és már második az EBEL-ben

Az idei eddigi két Volán – Villach összecsapáson egyaránt egygólos hazai győzelem született, Fehérváron 4-3-ra nyertek Kovácsék, míg idegenben 5-4-re kapott ki a Fehérvár AV 19. A csütörtöki meccsen ismét a hazai gárda nyerte, igaz ezúttal nagyobb különbség alakult ki a végére…
Fehérvár AV19 - Villach 4-1 (1-1, 1-0, 2-1)
Gólszerzők: Bartalis, Wehrs, Sarauer, Marino, illetve Brunner
2014.12.18. 21:33 |

A Villach elleni Volán meccseken ebben a szezonban mindkétszer az otthon játszó csapat nyert, ennek a sorozatnak a folytatására készültek a Raktár utcában a fehérváriak. Gyors és pontos játékkal kezdett a vendéggárda, és ebből építkezve a 14. percben megszerezte a Villach a vezetést, Nico Brunner vágta a pakkot Engstrand kapujába. Három perccel később jött a mérkőzés első kiállítása, amit ki is használt a Volán, Marino tette középre a korongot, Bartalis vágta be. A második harmadban előbb Engstrand fogta meg Petrik büntetőjét, majd a játékrész derekán megszületett a fehérvári vezetést jelentő találat: négy a négy ellen ment a játék a jégen, amikor a hátvéd, Wehrs lőtt szép gólt, 2-1. Majd Sarauer lőtte szezonbeli 10. gólját, aki szépen indult meg a záró harmadban nyolc és fél perccel a vége előtt, és szép mozdulattal lőtt Lamoreux kapujába. A vége tulajdonképpen formalitássá vált azzal, hogy valamivel több mint négy perccel a lefújás előtt Jarratt kapott 2+2 perces büntetést palánkra lökésért… Sőt, a legvégén jött Marino és egy remekül kijátszott szituáció végén közelről a kapuba kanalazta korongot, 4-1-re nyert a Volán! A Fehérvár legutolós kilenc bajnokijából hetet nyert meg, és péntekig biztosan második helyen áll az EBEL-ben!!!

Gólszerzők: Bartalis, Wehrs, Sarauer, Marino, illetve Brunner.