A záró harmadban a negyedik sor döntött - kiütötte a Volán a Znojmót

A rájátszásbeli pályaelőny szempontjából nagyon fontos mérkőzést nyert meg a Fehérvár AV 19 a Znojmo ellen. Két harmad után még 1-1 volt az állás, de a záró húsz percben a negyedik sor, és a duplázó Németh Attila eldöntötte a két pont sorsát. A Volánnak még két pont kell a negyedik hely bebiztosításához.
Fehérvár AV 19 – Orli Znojmo 5-1 (1-0, 0-1, 4-0)
2015.02.27. 21:40 |

Utolsó előtti hazai meccsén a Znojmót fogadta a Fehérvár AV 19 az EBEL felsőházi középszakaszában. Egy mérkőzést már korábban lejátszottak a nyolcadik körben, ezen a Linz 2-1-re győzött Villachban. Az eredmény pedig egyértelműen a Volánnak volt jó a négy közé jutás szempontjából. A morvák ellen Bartalis révén már a 11. percben előnybe került a Fehérvár. Igaz, a játékvezetők a gólt csak rövid videózás után adták meg, de megadták, és ez volt a lényeg. A Znojmo a második harmad hajrájában egyenlített, Roman Tomas váltotta gólra a vendégek második emberelőnyét.
A záró periódus elején nagyon nyomott a Volán, többek köt Szirányi mehetett egy ízben ziccerben, de vezetést a negyedik sor szerezte meg: Németh Attila háttal a kapunak húzta be a pakkot Holt kapujába, de ekkor még több, mint 10 perc volt hátra a meccsből. Aztán jött megint a negyedik sor, és ismét Németh Attila tüzelt, a korong megpattant egy morva védő korcsolyáján, és onnét vágódott a znojmoi kapuba az, 3-1. Nem sokkal később Frank Banham egyenesített ki mindenféle meccsel kapcsolatos kérdőjelet. Aztán jött a hab a tortára: Vincze Péter szerezte meg 38. EBEL találkozóján első gólját a ligában. Újabb sikerével a Fehérvár karnyújtásnyira került attól, hogy a felsőházban a negyedik helyen végezzen, ez pedig pályaelőnyt jelent a rájátszásban, és még a Znojmot is be lehet fogni a tabellán…

Gólszerzők: Bartalis, Németh A. (2), Banham, Vincze, ill. Tomas.