A Znojmo elleni győzelemmel zárult a Volán alapszakasza

Tétje nem volt, páran pihenhettek - de így is pörgős, izgalmas és jó meccset játszott az alapszakasz utolsó fordulójában a Fehérvár AV19 a Znojmo ellen. Az első két harmad után úgy tűnt, simán nyer a Volán, de a végét izgalmassá tette a szintén tartalékosan felálló cseh csapat. A közönség megünnepelhette a hatodik helyen záró Fehérvárt, amely február 10-én Salzburgban kezdi majd a középszakaszt, és már biztos résztvevője a rájátszásnak.
Fehérvár AV19 - Znojmo 4-3
2015.02.01. 20:00 |
Tétje nem volt, páran pihenhettek - de így is pörgős, izgalmas és jó meccset játszott az EBEL-alapszakasz utolsó fordulójában a Fehérvár AV19 a Znojmo ellen. Az első két harmad után úgy tűnt, simán nyer a Volán, de a végét izgalmassá tette a szintén tartalékosan felálló cseh csapat. A közönség megünnepelhette a hatodik helyen záró Fehérvárt, amely február 10-én Salzburgban kezdi majd a középszakaszt, és már biztos résztvevője a rájátszásnak.

Rákapott az erős meccskezdésre a Volán mostanában, ezúttal az 5. perc után már 2-0-ra vezetett. Ünnepelni gyűlt össze a telt háznyi közönség, hiszen a fiúk kiharcolták a rájátszást, és úgy tűnt, lesz is ünnep a pályán, miután Sikorcin emberhátrányban, az egész szezonban parádézó Kocács Csaba emberelőnyben gólt szerzett. És mivel két perccel az első harmad vége előtt Sarauer is betalált, az sem rontott a hangulaton, hogy közben a csehek szépítettek. A második húsz percre megjöttek a pofonok is, hogy minden legyen, ami a hokiban kell. Magosi jött ki rosszul a dologból, végleg kiállt a bunyó miatt, de gólt ismét a hazaiak ütöttek, Wehrs használt ki egy fórt.
Úgy tűnt, fieszta is lehet, hiába pihentette Bartalist, Banhamet, Boivint is a sérült Tokaji mellett Rob Pallin. Igaz, a Znojmo is tartalékosan játszott, na nem mintha ez az utolsó harmadon meglátszott volna. Két óriási gólt is ütöttek, kettős, illetve szimpla előnyben, így izgalmassá tették a hajrát. Ziccert is rontottak a vendégek, Rajna pedig többször bravúrral avatkozott játékba - meglett az alapszakasz-záró siker. Joggal zúgott a vastaps az egész eddigi teljesítményért. De nemcsak a közönség köszönte meg a fiúknak az eredményt, az öltözőben Pallin mester és Ocskay Gábor szakosztály-igazgató is gratulált az eddigiekhez. Hozzátéve: nyolcezer méterig eljutottak, most már jó lenne feljutni a Csomolungmára... Vagyis a rájátszásra is tervez még bravúrokat a Volán, előtte pedig jön a középszakasz. Február 10-én Salzburgban, 13-án itthpon, a Villach ellen játszanak Kovácsék.

Fehérvár AV19 - HC Orli Znojmo 4-3 (3-1, 1-0, 0-2)
Gl.: Sikorcin, Kovács, Sarauer, Wehrs, illetve Beroun, Grof, Boruta.

További eredmények: Innsbruck - Villach 1-0, Klagenfurt - Graz 5-4, Dornbirn - Olimpija Ljubljana 5-2, Salzburg - Villach 6-2, Linz - Bolzano 5-1.
A felsőházi középszakasz állása: 1. Salzburg (4)., 2. Linz (3), 3. Villach (2), 4. Vienna (1), 5. Znojmo (0), 6. Fehérvár (0).