-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Adó jellegű segítség és bérleti díj kedvezmények - a gazdasági konzultáció eredményei
Tájékoztatása szerint mintegy harminc kérés és észrevétel érkezett, melyek között voltak felajánlások, javaslatok és konkrét kérések is. Volt például egy fehérvári társtulajdonú kávépörkölő üzem ami például szemes kávét ajánlott fel a segítőknek, önkénteseknek, mely a Kossuth Zsuzsanna, a Frim Jakab, Kríziskezelő Központ, valamint az Alba Bástya intézményei között osztottak szét. Egy másik vállalkozás személygépkocsit, ajánlott fel vezetővel, ami a Humán Szolgáltató Intézetnél segített a gyors szállításban.
A javaslatok közül a legtöbb a tömegközlekedés, illetve a közösségi közlekedés területéről érkezett. Többen javasolták, hogy a helyi közlekedésben csuklós autóbuszok közlekedjenek elsősorban azért, hogy a távolságtartást be tudják tartani az utasok. Elektromos autóbuszok gyártásával kapcsolatban és érkezett észrevétel. Lehrner Zsolt alpolgármester ezzel kapcsolatban kiemelte, hogy az Ikarus bázisán halad az elektromos autóbusz program is, amibe Fehérvár pilot szerepet fog vállalni az országban.
Kerékpárutak fejlesztésére is volt javaslat. A város a biciklis közlekedés fejlesztésének folytatásáról pont a legutóbbi közgyűlésen döntött, miszerint további 14 kilométer hosszan bővítik és kapcsolják össze a bicikliutakat a városban.
Nagyon széles volt a különböző anyagi segítségkérés a vállalkozásoktól. A bértámogatáson keresztül a bérleti díjak átvállalásáig sokrétűek voltak a kérések. A konzultáció célja többek között a gazdaság újraindítása, illetve a vállalkozások segítsége volt. Fehérvár alpolgármestere hangsúlyozta, hogy az Önkormányzat egyébként összhangban és kiegészítve az állami intézkedéseket, generális megoldásokkal teremtette meg a kedvezmények, igénybevételek lehetőségét. Úgy, mint bérleti díjak mérséklése, elengedése, közterület használati díjak elengedése, és fizetési könnyítések, amikkel éltek is a vállalkozások.
A nem szociális célú helységek bérleti díjának csökkentésével, 24 vállalkozás élt eddig, ami 26,5 millió forintos támogatást jelent. Fizetési halasztást nem lakáscélú helységek bérleti díjára összesen 81 magánszemély és vállalkozás együttesen 9,3 millió forintértékben vett igénybe, illetve részesült támogatásban. A városi piacon és az iparcikk piacon a bérlőknek adott kedvezmény összességében 12,6 millió forint volt. A közterület használati díjkedvezményt 55 gazdasági társaság, elsősorban vendéglátóipari egységek kaptak, ami hétmillió forintnyi támogatást jelent.
Lehrner Zsolt alpolgármester kiemelte, hogy az Önkormányzat ezeket a döntéseket úgy hozta meg, hogy közben a várost is sújtotta a járvány miatt kialakult bevételkiesés, és számos más területen szükség volt azonnali önkormányzati intézkedések beavatkozására. Az önkormányzat az állammal összhangban különböző, elsősorban adó jellegű segítséget és jogszabály módosítást is hozott: ilyen például a vállalkozások helyi iparűzési adó bevallási és befizetési határidejét május 30. helyett szeptember 30-ára módosította. A helyi adó visszaigénylésre jogosult, illetve az adó visszaigénylésre jogosult, jogosultságot pedig május 30-ával meg is tehették a vállalkozások. Az adóelőleg kiegészítés jogintézménye megszüntetésre került, és adóelőleg mérséklési kérelemmel élhettek már ebben az évben is a vállalkozások.
A város alpolgármestere felhívta a vállalkozások figyelmét az RVA-nál igényelhető mikrohitel finanszírozás lehetőségére. Emellett kiemelte még az újonnan létrehozott, pont a válság idején létrehozott ötmilliárdos tőkealapot, amit azok a vállalkozások érhetnek el amelyek tőkehiánnyal, tőkeszegénységgel rendelkeznek vagy csökkent a tőkéjük.