Az új önkormányzati ciklus első rendes Közgyűlését tartotta pénteken reggel Székesfehérvár képviselő-testülete. Elfogadták a Szervezeti és Működési Szabályzatot, elindították a Krasznai és az Udvardi utcák útburkolatának teljes felújítását. Döntöttek új gyalogos-átkelőhelyek építéséről és arról is, hogy további tíz helyen bővül a zebráknál a gyalogosvédelmi rendszer Fehérváron.
Szolgálatát társadalmi megbízatásban végző városvezetővel bővült az új önkormányzati ciklusban az alpolgármesterek köre. Horváth Miklós Csaba ugyan leköszönt dél-Öreghegy és Kisfalud képviselői posztjáról, de Székesfehérvár polgármestere felkérte hogy még néhány évig kamatoztassa több évtizedes városatyai tapasztalatát társadalmi megbízatású alpolgármesterként, amit óriási megtiszteltetésnek tart.
Megalakult Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. Az ünnepélyes alakuló ülést október 4-én, pénteken délután tartották a Városháza Dísztermében. Az október 1-jével megkezdődött, új ciklusban 21 fős testület dolgozik a városért dr. Cser-Palkovics András polgármester vezetésével. Esküt tettek a képviselők és a polgármester, megválasztották a város négy alpolgármesterét, valamint az Önkormányzat munkáját segítő tanácsnokokat és bizottságokat.
Október 4-i alakuló ülésén nyilatkozatot fogadott el Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Szent István halálának millenniumára történő felkészülésről. Ebben a képviselőtestület egyhangúlag és ünnepélyesen kinyilvánította, hogy „államalapító királyunk halálának és Székesfehérvárott való eltemetésének ezredik évfordulója városunk történelmének mérföldköve, ezért küldetésének tekinti, hogy a 2038-as esztendőre történő felkészülést előkészítse, megalapozza és elindítsa.
Ünnepélyes keretek között tartja alakuló ülését ma, október 4-én Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése. Az október 1-jével megkezdődött, új ciklusban 21 fős képviselőtestület dolgozik a városért, dr. Cser-Palkovics András polgármester vezetésével.
Az elmúlt napok egyeztetéseinek köszönhetően kialakult az új, október 4-én megalakuló székesfehérvári képviselőtestület várható struktúrája. A város működését segítő alpolgármesterek személyével kapcsolatos javaslatról, a közgyűlés munkáját segítő bizottságok számáról és a tanácsnoki portfóliókról dr. Cser-Palkovics András polgármester számolt be keddi ciklusindító sajtótájékoztatóján.
A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium szimbolikusan a helyi önkormányzati ciklus utolsó, záró napján rendezte meg a Helyi Önkormányzatok Napját, amelynek a székesfehérvári Vörösmarty Színház adott otthont. Az ünnepségen felidézték a most zárult, elképesztően sok kihívással tarkított ötéves ciklus nehézségeit és örömeit, valamint miniszteri kitüntetéseket is átadtak.
A rendszerváltás utáni testületeket nézve minden bizonnyal Rédei Norbert volt a székesfehérvári közgyűlésbe egyik legfiatalabban, 23 évesen bejutott képviselő. A 2022-ben, ciklus közben családi okok miatt lemondott Barlabás András helyére bekerült, 2024 szeptemberéig tevékenykedő képviselővel a tapasztalatokról és a tanulságokról beszélgettünk.
Pintérné Varga Anna Mária 2023 áprilisában lett tagja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének, közel másfél évig dolgozott a városért. Képviselői munkájából leginkább annak a javaslatnak az elfogadására büszke, amelynek eredményeként támogatásban részesülhetnek a beteg hozzátartozóikat otthon ápoló emberek.
Márton Roland már egyetemistaként eldöntötte, hogy politikával szeretne foglalkozni. A kétezres évek közepén „csöppent bele” a fehérvári közéletbe, s habár 2010-től tulajdonképpen tizennégy éven át ellenzékben tette a dolgát, összességében nem bánta meg, hogy ügyvédi karrierjét egy időre félretette Székesfehérvár érdekében.