-
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04. -
Adóváltozások 2025-ben
Komoly adóváltozások várnak 2025-ben a gazdálkodó szervezetekre, s ezekre nem lesz túl sok idő felkészülni – hangzott el az Adózás 2025 - Az őszi adóváltozásoktól a kis- és középvállalkozások támogatásáig című, ingyenes keddi konferencián. A PwC Magyarország által szervezett szakmai fórumnak – immár másodszor – a Városháza Díszterme adott otthont, ahol a város, a régió meghatározó cégei első kézből ismerhették meg az újdonságokat.
2024.12.03. -
75 éves a Garzon Bútor
Sok-sok nehéz, illetve sikeres időszak váltotta egymást az 1949-ben alapított székesfehérvári bútoripari cég történetében, amely ma már komoly szereplőnek számít a nyugati piacokon is. A 75. születésnapján a magyar és a külföldi partnereket látta vendégül a Garzon Cégcsoport, amelynek vezetője, Nagy Ivonn a jubileum alkalmából emléklapot vehetett át Lehrner Zsolttól, Székesfehérvár alpolgármesterétől.
2024.11.28. -
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22.
Adóváltozások és 21 pontos gazdasági akcióterv első kézből – szakmai találkozót tartottak a Városháza Dísztermében
Deák László, a PwC Magyarország cégtársa elöljáróban kiemelte, 2025-ben olyan új elemek is megjelennek az adózásban, amelyekkel eddig nem találkoztak a cégek.
A jövő év adóváltozásait nagyban meghatározza a digitalizáció, az elektronikus ÁFA-bevallás. Ez például azt is jelenti, a jövőben minden vállalkozónak meg kell oldania, hogy elektronikus számlát tudjon majd befogadni és archiválni. Komoly változást hoz a globális minimumadó, több változás várható a személyi jövedelemadó szabályozásában, valamint az inflációkövető tételes adózás is több területen érezteti majd a hatását. Amint Deák László hozzátette, fontosnak tartják, hogy Székesfehérváron – amely az ország egyik legerősebb gazdasági központja – a helyi vállalkozások elsőként értesülhessenek a változásokról, ezért hozták el ismét a vármegyeszékhelyre az ingyenes konferenciát, amelyen a régió meghatározó cégeinek és vállalkozásainak képviselői vesznek részt.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester elsőként megköszönte a PwC vezetőinek, hogy a Városháza immár második alkalommal adhat otthont a szakmai fórumnak. Kiemelte, hogy miközben büszkék vagyunk ezeréves történelmünkre, azt sem szabad elfelejteni, hogy Székesfehérvár egy modern, fejlődő város, ami elképzelhetetlen lenne a helyi gazdaság teljesítménye nélkül, ezért is öröm, amikor a helyi cégeket hívják találkozóra egy ilyen fontos témában. „Az idei év önmagában is rengeteg kihívást rejtett a gazdaság számára, s várhatóan 2025 sem lesz könnyű. Ráadásul az előző évek gyakorlatával ellentétben a Parlament nem fogadta el, hanem még csak tárgyalja a jövő évi költségvetést, aminek kapcsán adóváltozási kérdések is felmerülnek, így eleve rövidebb lesz a rendelkezésre álló felkészülési időszak.” – emelte ki Székesfehérvár polgármestere, aki azzal a jó hírrel is szolgált, hogy a székesfehérvári helyi adók esetében lényegi változás nem lesz. Pusztán a kereskedelmi cégek egy részét érinti valamennyire az építményadó-emelés, de máshoz nem nyúlt az Önkormányzat, ami egyáltalán nem általános a többi települési önkormányzatot nézve.
A konferencia első felében a PwC szakemberei, Dr. Szeőcs Kornél és Honyek Péter igazgató, valamint dr. Bayer Boglárka menedzser ismertette az őszi adócsomag legfontosabb változásait, majd a kis- és közepes vállalkozások támogatási lehetőségeiről esett szó.
Dr. Ablonczy Zsuzsanna, a cég menedzsere a KKV-k helyzetéről szóló felmérést bemutatva elmondta, ők foglalkoztatják a magyar munkaerő 44%-át, ám a multinacionális vállalatok és a KKV-k termelékenységi hatékonyságában igen nagy a különbség. Ennek csökkentése érdekében „be kell őket csatornázni” a nagyvállalati értékláncba. Az ennek mikéntjéről tartott kerekasztal-beszélgetésen részt vett Lehrner Lóránt, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Fejér vármegyei társelnöke, Szincsák Attila, a Denso Gyártó Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója és Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. ügyvezető igazgatója, akiket Farkas Gábor, a PwC Magyarország üzletágvezetője kérdezett tapasztalataikról. Mint kiderült, a KKV-k esetében nagyon sokszor olyan „skillek”, azaz tudások hiányoznak, amelyek nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy egy multinacionális cég beszállítóivá válhassanak, ezért a képzés a legfontosabb feladat.
A konferencia zárásaként Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára a kormány új, 21 pontos gazdasági akciótervéről, illetve az azon belül meghirdetett – a hitel, a támogatás, a tőkefinanszírozás és az adminisztráció csökkentésének négy pillérjére támaszkodó – Demján Sándor Programról beszélt. Az államtitkár szerint amiként a lakosság is óvatosan kivár, hasonlóképpen viselkednek jelenleg a cégek is. Az „1+1 KKV Beruházás-élénkítő Támogatási Program”, vagy az exportösztönző hitelprogram célja is elsősorban az, hogy a KKV-k fölös likviditását kiegészítve elindulhasson a gazdasági növekedés, az export erősítése.