-
Rendőrkézen a csaló
Egy 41 éves kecskeméti férfi csaknem 3 millió forinttal károsított meg beteg, tartós felügyeletet igénylő rászorulókat. Mint azt a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság közösségi oldalán írja, a csaló kedden reggel került rendőrkézre, otthonában.
2025.04.09. -
Fehérvári traffipax pontok
Több székesfehérvári helyszínen lesznek traffipaxok az egész Európát érintő ROADPOL által koordinált kampány keretén belül. Április 9-én és 10-én mérni fogják az autósok sebességét például a 81-es főút városi szakaszán, az Új Csóri úton, a Budai és a Berenyi út több szakaszán, valamint a Seregélyesi és a Balatoni úton.
2025.04.08. -
Biztonságban Fejér vármegyében
Közgyűlést tartott a Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség, ahol a tagok beszámoltak az előző év tevékenységéről és meghatározták az idei feladatokat. Fejér vármegyében 103 egyesületben a 4115 polgárőr tavaly összesen 627 304 óra szolgálatot teljesített, az egy polgárőrre jutó órák száma 164 volt, amellyel az országban az élen jártak.
2025.04.06. -
Új katasztrófavédelmi igazgató Fejérben
Ünnepélyes keretek között iktatták be április 4-én a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság új igazgatóját. A Székesfehérváron, a Vármegyeháza dísztermében megtartott eseményen jelen volt az országos katasztrófavédelmi főigazgató, meghívott vendégként pedig a közigazgatási, a társ- és együttműködő szervezetek vezetői, valamint a szomszédos vármegyék katasztrófavédelmi igazgatói.
2025.04.04.
Adventkor is figyeljünk a gyertyákra!

December 2-án, vasárnap gyújtják meg az első gyertyát az adventi koszorún. Fontos, hogy családunk és otthonunk biztonsága érdekében a karácsonyi készülődés alatt se feledkezzünk meg az alapvető tűzvédelmi tudnivalókról. Egy felügyelet nélkül hagyott adventi koszorú percek alatt nagy tüzet okozhat. Az égő gyertya lángja a közeli függönyön, a kiszáradt fenyődíszen, az asztalterítőn pillanatok alatt továbbterjed és a környező bútor is meggyullad. Ezért az adventi gyertyákat, mécseseket egy percre sem szabad felügyelet nélkül hagyni. Mielőtt a helyiséget elhagyják, a gyertyákat oltsák el!
Ha mi magunk készítjük el a koszorút, mindenképpen tartsuk szem előtt, hogy a legtöbb alapanyag, így az alapként szolgáló szalmakoszorú, a díszítő textíliák és papírok, a fenyőágak gyertya közelében könnyen lángra lobbanhatnak.
Az elhelyezésnél ügyeljünk arra, hogy a gyertyákat, illatmécseseket, az adventi koszorúkat és az asztaldíszeket ne tegyük közvetlenül a terítőre, hanem helyezzünk alá hőálló, nem éghető alátétet, ami megakadályozza a tűz továbbterjedését. A gyertya felett szintén nem lehet éghető anyag, például függöny. Gondoljunk arra is, hogy nyitott ablak esetén a huzat a láng fölé fújhatja a textíliát, a szál gyertyákat pedig könnyen feldöntheti. A kanóc ne legyen hosszabb egy centiméternél, mert ilyenkor kisebb a láng magassága. Soha ne hagyjuk teljesen leégni a gyertyát, ne várjuk meg, amíg az összes viasz elfogy, mivel az átforrósodott mécsestartó is tüzet okozhat.
Karácsonyi mécsesekbe LED-es gyertyák alkalmazása javasolt, amelyek tűzmegelőzési szempontból biztonságosan használhatóak.
Amennyiben mégis bekövetkezik a baj, azonnal kérjék a tűzoltók segítségét a 112-es segélyhívószámon!
Aki elektromos ünnepi dekorációval díszíti fel otthonát, éjszakára, vagy hosszabb távollét idejére se hagyja bekapcsolva, ezzel is megelőzve egy esetleges elektromos tűz kialakulását. Karácsonyi lámpafüzér vásárlásánál keressék a terméken a minőségbiztosítás jeleit. Amelyiken szerepel a „CE” jel, az megfelel az Európai Unió minőségbiztosítási követelményeinek.
Egy lakástűz esetén csak percek állnak a lakók rendelkezésére, hogy biztonsággal elhagyják otthonukat. A tűz kezdeti szakaszában általában először füst képződik, ezt észlelve a füstérzékelők átlagosan egy percen belül jeleznek, riasztásukkal az alvó embert is felébreszthetik, így adva nagyobb esélyt a menekülésre, esetleg a tűz kezdeti szakaszának eloltására. A füstérzékelővel megelőzhetőek a nagyobb lakástüzek és sérülések.