-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Aláírta a város a fejlesztéshez szükséges együttműködést a repülőteret építő Planestationnal
Délután a város önkormányzata és a Planestation angol társaság aláírta a Börgöndi Repülőtér fejlesztéséhez szükséges fejlesztéseket, ami azt jelenti, hogy elindulhat az engedélyek beszerzése, a tervezés illetve a tervek szerint 4 év múlva az építkezés. Az aláíráskor elhangzott, hogy új lehetőségek nyílnak meg ezzel Székesfehérvár életében.
A ma délelőtti rendkívüli közgyűlésen zárt ülésen tárgyalták a városatyák és egyhangúlag elfogadták a Börgöndi Repülőtér fejlesztéséhez szükséges szerződések aláírását az angol Planestation céggel. Nem csak Fehérvár érdeke a repülőtér, hanem az egész régióé -fogalmazott Warvasovszky Tihamér polgármester. Ahhoz, hogy új lehetőségei legyenek a városnak elengedhetetlen a logisztikai fejlesztés -mondta a polgármester.
az első igazán fontos lépés
A keddi napon az első igazán fontos lépést tettük meg azért, hogy repülőtér lehessen a város határában -mondta Mike Mitchell a Planestation európai projekt koordinátora. Az engedélyek beszerzése következik, ami négy évet vesz igénybe és utána kezdődik az építkezés válaszolta kérdésünkre a szakember.
40 milliárdos fejlesztés?
A repülőtér fejlesztésének a költsége attól függ mikor kezdjük az építkezés, nehéz azonban megmondani mennyibe kerül a teljes projekt. Becslésem szerint mintegy 40 milliárd forint lesz a befektetés -mondta Mike Mitchell. Tóth Ferenc szerint a város példát mutat, hiszen ez a befektetés is jelzi azt, hogy hosszútávon érdemes Székesfehérvárral számolni.