-
Előadássorozat az okostelefon veszélyeiről
Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. -
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
"Alkotni mindig nagy öröm.." - interjú dr.Csapó Csilla alpolgármesterrel
A humán terület alpolgármestere dr. Csapó Csilla, aki fiatal kora ellenére dolgozott már ügyvédként, jogi osztályvezetőként, adótanácsadóként és aljegyzőként, fontos tapasztalatokat szerezve a versenyszféra és a közigazgatás számos területén. „Melyik jogászt ne vonzaná a lehetőség, hogy kipróbálhatja a jogalkotói területet is? Alkotni mindig nagyobb öröm, mint amikor egy kész jogszabályt kell alkalmazni. Nagy megtiszteltetés volt számomra a lehetőség, hogy képviselő-jelöltként indulhatok a választásokon…” – mondja Székesfehérvár új alpolgármestere. Interjúnk dr. Csapó Csillával.
- Humán alpolgármesterként milyen területeket felügyel majd a következő négy évben?
- A konkrét munkaköri leírásunkat Polgármester Úrtól kapjuk majd meg, addig csak általánosságokat tudok említeni. Szerencsére Boldizsné Anikó személyében jelentős támaszra számíthatok, ő biztosított arról, hogy tájékoztat az intézmények folyamatban lévő problémáiról és segít ezek megoldásában. Vele, mint az oktatási bizottság elnökével is együtt fogunk dolgozni a következő négy évben. A város nem titkolt célja, hogy a kulturális területet bővítsük, a meglévő fesztiválokat még teljesebbé tegyük. Úgy gondolom, vannak területek, amiket már lefedünk és vannak hiányosságok is: képzőművészettel kapcsolatos fesztiválokat például kevesebbet látok és még a nemrégiben átadott új színházat sem vontuk be a város fesztiváléletébe: mindez nem is pénz, inkább munka, ötlet és akarat kérdése.
- Korábban Székesfehérvár Megyei Jogú Város aljegyzőjeként dolgozott. Mikor vetődött fel a gondolat, hogy kipróbálná magát a közigazgatás másik oldalán is?
- Melyik jogászt ne vonzaná a lehetőség, hogy kipróbálhatja a jogalkotói területet is? Alkotni mindig nagyobb öröm, mint amikor egy kész jogszabályt kell alkalmazni. Nagy megtiszteltetés volt számomra a lehetőség, hogy képviselő-jelöltként indulhatok a választásokon.
- Volt-e korábban is kötődése a városhoz?
- Székesfehérvári vagyok, itt születtem és itt is érettségiztem 1986-ban a Teleki Blanka gimnáziumban. Csak az egyetemi éveket töltöttem távol. 1991-ben végeztem Budapesten a jogtudományi karon, utána ügyvédi irodában helyezkedtem el Fehérváron. Egyetemistaként ismerkedtem meg a férjemmel és akkoriban szó volt róla, hogy Budapesten fogunk élni, de eltelt 1-2 év, és azt mondtuk, hogy „hazaköltözünk”. Hiába vannak Budapesten „nagy” lehetőségek, amikor családalapításon gondolkodik az ember, akkor egy nyugodtabb, csendesebb városra vágyik és Fehérvár ideális hely ebből a szempontból.
- Hol kezdte a pályafutását?
- Egy székesfehérvári ügyvédi irodában, ahol kezdő jogászként rögtön a „mély vízbe dobtak”. Cégalapítás volt az iroda fő profilja, így sorolni tudnám azokat a nagy cégeket, amelyek alapításában közreműködhettem. Utána úgy gondoltuk a férjemmel, hogy gyermekeket szeretnénk, de Õket nem lehetett egy olyan munkahelyről vállalni, ahol az ember napi 15-20 órát dolgozott, úgyhogy az adóhivatal lett a következő munkahelyem. Itt váratlanul nagyon érdekes helyzetbe kerültem, ügyfélszolgálaton dolgoztam és nekem kellett megfogalmazni a különböző tájékoztató leveleket a személyi jövedelemadótól kezdve a számviteli törvényig. Rengeteget tanultam, később onnan mentem szülni: 1993-ban született a fiam, 1995-ben pedig a lányom. Fiúnk ma már a Telekibe, lányunk a Hétvezér Általános Iskolába jár.
- Milyen állomások következtek még pályafutásában az aljegyzőségig, majd az alpolgármesteri székig?
- 1996-ban mentem vissza dolgozni, a Megyei Egészségbiztosítási Pénztárban helyezkedtem el igazgatási és jogi osztályvezetőként. Itt rengeteg tapasztalatot szereztem: a járó- és fekvőbeteg szakellátás finanszírozásától az egyes pénzbeli ellátásokig számos dologgal foglalkoztam. Utána újra a versenyszféra, mégpedig az IBM Storage Product Kft. következett, ahol először adótanácsadóként dolgoztam, majd a banki ügyintézés és befektetések, opciós és határidős ügyletek kerültek hozzám. Közben elvégeztem a Közgazdaságtudományi Egyetemet is. Sokat köszönhetek az IBM-nek, hiszen lehetőségem volt nyelvtanulásra is.
- Mikor került kapcsolatba a városirányítással, várospolitikával?
- 2003 szeptemberében kerültem tanácsadóként Székesfehérvár polgármestere mellé. Aljegyzőként 2004 január 1.-től dolgoztam. Szerencsésnek tartom magam, hiszen mindig úgy hozta az élet, hogy nagyon sokat tanulhattam, és így sok tapasztalatot szerezhettem. Mindig mélyvízbe dobtak és az volt a feladatom, hogy „tanuljak meg úszni”…
- Ebben az esetben nem jelent újdonságot, hogy egy újabb területen kell megfelelnie az elvárásoknak. Milyen „kapaszkodókra” számíthat?
- A jogi végzettségem jó alapot ad és a szociális, egészségügyi területhez is van tapasztalatom. Az itteni hivatali munka széles látókört biztosított az önkormányzati feladatok minden területére. Talán mindez megfelelő támpont lehet, hogy elinduljak ezen a területen. Sokat köszönhetek a versenyszférában szerzett ismereteimnek is: megtanultam egy célorientált szemléletmódot és megértettem azt is, hogy ha el akarok érni valamit, ahhoz minden energiámat be kell fektetnem.