-
Beszélgetés Végh Annamáriával
Konzekvens várospolitikát folytatva minden olyan javaslatot megszavaz majd a közgyűlésben, amely valóban a fehérváriak életét teszi jobbá – ígéri Végh Annamária. A Mi Hazánk képviselője valódi sikernek érzi, hogy a közlekedési tanácsnoki poszton túl két belsős és külsős bizottsági helyet is kapott mozgalmuk.
2024.12.18. -
Beszélgetés Sándor Barbarával
Sándor Barbara, a Fehérvárért Közösen választási szövetség önkormányzati képviselője első alkalommal került be Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésébe. A 33 éves közgazdász négy idegen nyelven beszél, Finnországban is tanult, így első kézből tapasztalta a világ egyik legjobb oktatási rendszerét. Szívügye a környezetvédelem mellett a fiatalokat segítő bérlakásprogram.
2024.12.17. -
Célunk nem a vicckampány
Az új székesfehérvári képviselőtestület talán „legszínesebb” egyénisége Fenekes Roland, akiről sokan az aszfaltfestések és a buszmegállóépítések kapcsán hallottak. A Magyar Kétfarkú Kutyapárt önkormányzati képviselője mostantól azonban vagyongazdálkodási tanácsnokként konkrét javaslatokkal is próbál segíteni Fehérvár szépülésében.
2024.12.16. -
A demokráciát együtt csináljuk!
Dr. Pásztor Eszter 2024 nyarán, az önkormányzati választások után első alkalommal lett tagja Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének. A fiatal gyógyszerész, aki három kislányt nevel, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselőjeként, listáról került a testületbe. Munkája során a helyi sajátosságoknak megfelelően szeretné megvalósítani az önkormányzatnál a közösségi költségvetés gyakorlatát, és változást szeretne elérni a fiatalok szórakozási lehetőségeinek bővítése terén is.
2024.12.13.
Állandó mozgásban - Beszélgetés dr. Bucsi Lászlóval
Dr. Bucsi László 2020 tavaszától megbízott vezetőként, majd ez év elejétől intézményvezetőként viszi a kórház ügyeit, valamint a Pécsi Tudományegyetem Külső Ortopédiai Tanszékének tanszékvezetőjeként címzetes egyetemi tanárként, professzori rangban szervezi az oktatást.
Mozgalmas év ez számára, hiszen a SICOT (Nemzetközi Ortopéd-Traumatológusok Társasága) világkongresszusát is ő szervezi, ha a járványhelyzet engedi, személyes találkozásokkal Budapesten, mondta el az ÖKK kérdésére dr. Bucsi László.
Székesfehérvárról indult és alig két évtizedes kitérőt követően itthon folytatta pályafutását. Engedje meg, hogy egy évfordulóval kezdjük a beszélgetést: az idei évben 40 éves az orvosi diplomája.
Várjon csak! Nekem most hirtelen utána kell számolnom…(nevet), és valóban, 1981 szeptemberében summa cum laude minősítéssel szereztem diplomát.
Egyenes út vezetett az orvosi pályára?
Az általános és középiskolai tanulmányaimat szülővárosomban, Székesfehérváron végeztem, az Ybl Miklós Gimnáziumban érettségiztem 1975-ben, és még abban az évben sikeresen felvételiztem a Semmelweis Orvostudományi Egyetemre. A SOTE Ortopédiai Klinikáján kezdtem pályafutásomat, ahol 1985-ben ortopédiából szakvizsgáztam. Szakmai továbbképzés keretében két évet töltöttem ösztöndíjjal az Egyesült Királyságban, Oswestryben, a Robert Jones és Agnes Hunt Ortopédiai Posztgraduális Centrumban, ahol csípő-, térd- és gerincsebészetet tanultam. A PhD fokozat megszerzését követően 1999-ben egyetemi docensnek neveztek ki a SOTE Ortopédiai Klinikáján. 19 éves egyetemi karrier után kerültem vissza Székesfehérvárra, és foglaltam el a pályázat útján meghirdetett Ortopédiai Osztály osztályvezető főorvosi állását. Ezzel egyidőben évekig párhuzamosan rotációs ortopéd sebész konzultánsként dolgoztam az Egyesült Királyságban, Manchesterben (GMSC) egy privát főleg térd- és csípőendoprotetikával foglalkozó kórházban.
2008-ban az Ön vezetésével alakult meg a Mozgásszervi Sebészeti Centrum. Milyen feladatokat jelentett ez?
Az egyik cél a gazdaságosabb működés megteremtése volt a Traumatológiai és Ortopédiai osztályok, valamint a Kézsebészeti és Sportsebészeti részlegek munkájának összehangolásával, az Európai Unió támasztotta követelményeknek megfelelően. Ennek vezetését áprilistól egy világhírű, 13 éve Németországban dolgozó kolléga veszi át, Dr. Zahár Ákos személyében. Öröm és büszkeség számomra, hogy 2021 januárjától a Pécsi Tudományegyetem Külső Ortopédiai Tanszékének vezetője lettem a Mozgásszervi Sebészeti Centrumon belül, címzetes egyetemi tanári rangban.
Az ortopédia melyik területe érdekelte legjobban a pálya elején?
A térd- és csípőendoprotetika, és ezen műtétek revíziós sebészete. Szerintem ez az egyik legjobb szakma. Hogy miért? Mert meg lehet gyógyítani a beteget! Az évekig tartó nagy fájdalmak a műtétet követően elmúlnak, és fájdalom nélküli életet élhet a továbbiakban. Őrületes sikerélmény, és e területen a halálozási arány igen csekély. Nagyon nehezen viselem, ha elveszít az ember valakit. A szakmámban 40 év alatt talán három haláleset volt, most a vírus kapcsán napi három betegtől búcsúzunk… Ezt nagyon nehéz elviselni.
Dr. Bucsi Lászlót 2020 tavaszán kérték fel a kórház vezetésére, január elsejétől kinevezett intézményvezető lett. A rá váró feladatokról, a jelenlegi kihívásokról és a folyamatosan zajló fejlesztésekről szóló további beszélgetés az ÖKK Fehérvár Podcast adásában és Spotify-on is hallható.
A szakmai kérdések mellett arra is fény derül, milyen jelentőséggel bír a Sir Robert Jones és Dr. Bucsi László nevét is rögzítő két kis aranylemez az idei szakmai világkongresszuson. Számítunk figyelmükre!