Egy múzeum tekintete – hangos tárlatvezetés Izinger Katalinnal

Találkozott már a tekintetük a Szent István Király Múzeum tekintetével? A Csók István Képtárban szembenézhetünk a fehérvári közgyűjtemény 150 éves történetével. Az Egy múzeum tekintete – A Szent István Király Múzeum első 150 éve című kiállítás nem egyszerű történelmi visszatekintés.
2025.02.17. 17:20 |
Egy múzeum tekintete – hangos tárlatvezetés Izinger Katalinnal

Aki belép a kiállítótérbe, fokozatosan merül el az intézmény másfélszáz, valamint a tárgyak és az emberiség többezer éves múltjában, képet kap arról a közös, szakmai munkáról, amelyet a múzeum mindenkori szakemberei végeznek.

A nagyszabású tárlat – amely jól ötvözi a tudományos igényességet, az interaktivitást és a játékosságot – a közösség és a közönség kapcsolatára fókuszál. Az időutazásban egy telefon és két varázslatos kartotékszekrény segíti a látogatót, aki megismerheti a múzeum alapítóit. Az interaktív vendégkönyv üzenetei, a kritikák, rajzok, meghökkentő bejegyzések és a híres személyek gondolatai jó képet adnak a látogatók sokszínűségéről is. Az emeleten a szövevényes „életútra” lépve 18 fogalom mentén jelennek meg a tárgyakon keresztül a múzeum fő tevékenységei, a régészet, a néprajz, a képző- és iparművészet, valamint a helytörténet.

A kiállítás szíve az a kis egység, amelyben egy közel négyezer éves kőbaltától indulva „beszélgetnek” egymással a tárgyak. A 150 darabból álló spirál ereje játékra ösztönzi a nézőt, hiszen minden egyes alkalommal felfedezhet valami új tartalmat. Az ÖKK Podcast friss epizódjában hangos tárlatvezetésre hívjuk a hallgatókat Izinger Katalin művészettörténésszel, az Egy múzeum tekintete – A Szent István Király Múzeum első 150 éve című kiállítás főkurátorával.

Interjú

  1. Mindig van egy jó ügyük

    Az év első felében a fehérvári és az agárdi adományboltok bevételéből a kórházban gyógyuló gyermekek és a gyógyítók mindennapjait szeretnék szebb tenni. Ennek egyik lépése volt, hogy megszépült a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Újszülött, Csecsemő és Gyermek Osztály sürgősségi részlegének folyosója. 

    2025.03.29.
  2. Korrajz és enteriőr

    A székesfehérvári Vörösmarty Színház soron következő bemutatója Herczeg Ferenc Kék róka című darabja. Ugyan Bagó Bertalan egyszer Szegeden már színpadra állította a művet, ezúttal azonban a Kozák András Stúdióban, egy sokkal intimebb térben találkozhatunk a szereplőkkel. A Kék rókát március 29-én mutatják be a Vörösmarty Színházban.

    2025.03.19.
  3. A népi kultúra otthona

    Egy romos házból, az egykori kézművesek munkájával, pályázatokkal, sok-sok segítséggel, adományokkal és a város támogatásával újult meg és vették birtokba a fehérvári kézművesek 2010-ben a Kézművesek Házát. Az elmúlt 15 évben a tárgyalkotó népi kultúra igazi otthona lett a Rácz utca 27. Az ÖKK Podcast következő adásában a Ház történetéről a történelmét alakítókkal beszélgetnek.

    2025.03.07.
  4. Rendezett közterületek és fejlesztések

    A Városgondnokság éves üzleti terve, az egyik legfontosabb dokumentum az önkormányzati szolgáltató cég működésével kapcsolatosan. Mik lesznek az idei évi feladatok és legfontosabb fejlesztések, mennyi pénzből gazdálkodhat, mennyi emberrel dolgozhat a Városgondnokság 2025-ben? A kérdésekre Béndek Balázs a Városgondnokság gazdasági igazgatója válaszolt.

    2025.03.03.
Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00