ARAK Utánpótlás Akadémia - a szövetség is elismerte a Fehérváron folyó munkát

A Magyar Atlétikai Szövetség elnöksége felvette a Nemzeti Atlétikai Akadémia tagjai közé az Alba Regia Atlétikai Klub Utánpótlás Akadémiáját. A szombathelyi szakműhelyt követően a fehérvári egyesületé Magyarországon a második bejegyzett atlétikai akadémia. A jégkorong és a kosárlabda után az atlétikai a harmadik akadémia a városban.
2014.11.13. 14:42 |
A Magyar Atlétikai Szövetség elnöksége felvette a Nemzeti Atlétikai Akadémia tagjai közé az Alba Regia Atlétikai Klub Utánpótlás Akadémiáját. A szombathelyi szakműhelyt követően a fehérvári egyesületé Magyarországon a második bejegyzett atlétikai akadémia. A jégkorong és a kosárlabda után az atlétikai a harmadik akadémia a városban. Az ARAK akadémiai képzése több szinten zajlik, a cél, hogy minél több 18 éves korú nemzetközi szintű versenyzőt neveljenek.
Gyulai Miklós a MASZ elnöke arról beszélt, hogy nagyon fontos nap a magyar atlétika és Székesfehérvár életében is, hiszen a magyar atlétika 120 éves történetében második alkalommal emeli akadémiai szintre azt a munkát, amit az ARAK atlétikai szakosztálya végez. „Azt tapasztaltuk, hogy az utánpótlást Fehérváron kezelik az országban a legjobban és ezt a szövetségnek valamilyen úton tudatni kell. A legutóbbi elnökségi ülésen egyhangú szavazással döntöttünk arról, hogy Fehérvár megkapja az akadémiai szintet. Jó munkát, erőt, kitartást kívánok a következő évekre.” Az ARAK Aktívról elmondta, hogy az egyik legszínvonalasabb utánpótlás program, ami országszerte is példaértékű. Amikor a MASZ kitalálta az akadémiai programot, azt szerették volna, hogy legyen rangja az akadémiának.
Hirt Károly az ARAK elnöke köszönetet mondott az elismerésért. Megköszönte a városnak, hogy mind erkölcsi, mind anyagi téren megkapja a szükséges támogatást az egyesület. „Az elismerés további feladatokat jelent számunkra. Az, hogy utánpótlás akadémia lettünk többek között annak a sok-sok edzőnek, testnevelő tanárnak is köszönhető, akik a fiatalokkal foglalkoznak. A fejlődéshez persze a személyi feltételeket is meg kellett teremtenünk ezért három új kollégával is többen lettünk: a dobásokhoz, a rúdugráshoz és az összetett versenyzéshez érkeztek edzők a klubhoz. Azon kívül, hogy új létesítménybe költöztünk működésben is megújultuk és nem csak a fiataloktól, hanem magunktól is többet várunk.
A város életében is fontos mérföldkő ez az elismerés – mondta Cser-Palkovics András polgármester. „Amikor komoly kormányzati támogatással megépíthettük az atlétikai központot, akkor az állam elvárásokat is megfogalmazott. Az a hit és elvárás is benne volt a támogatásban, hogy az atlétikáénak tovább kell fejlődnie Fehérváron. Erre a létesítmény, a korábbi szakmai munka és az ARAK komoly adottságokkal rendelkezik. Köszönöm a város nevében a szövetség bizalmát és azon fogunk dolgozni, hogy továbbra minden támogatást megadjunk a kiváló munkához. Idén 20-ról 25 millió Forintra emelte a város a klub támogatását az atlétikai centrum üzemeltetésén túl és a következő években is biztosítja a város ugyanezt a támogatást.” Az ARAK Aktív kapcsán arról beszélt, hogy „polgármesterként büszke vagyok és édesapaként pedig azt tapasztaltuk, hogy rendkívül nagy élmény volt a gyerekek számára a felkészülés. Ha továbbra is így tudunk együtt dolgozni, akkor annak a magyar atlétika lesz a nyertese.”
 
Az utánpótlás akadémia szakmai vezetője Tölgyesi Előd kiemelte, hogy városi, megyei és regionális szinten is szeretnék megszólítani a fiatalokat, de lehetőséget adunk akár távolabbról érkező továbbtanuló diákoknak is. Felkészülünk ösztöndíj lehetőséggel is, mert ha valaki komolyan gondolja, és életpálya modellként tekint az atlétikára, lehetősége legyen itt Fehérváron boldogulni. Nem titkolt célunk, hogy az akadémián felnőtt gyerekeket később is megtartsuk és itt szerezhessenek diplomát a városban.