-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Arconic-támogatás az Óbudai Egyetemnek – tovább fejlődik a gyakorlati műszaki képzés
2022 szeptemberében indult az az aktuális pályázat, melynek keretében az Arconic Alapítvány biztosította a támogatást az ÓE AMK számára.
A megvalósult fejlesztéseknek köszönhetően a robotlaborban azt modellezik a hallgatóknak, hogy mivel fognak találkozni a valós ipari környezetben, így az oktatás nem csak a tankönyvekkel, hanem kifejezetten gyakorlatközpontúan, tényleges ipari környezet kialakításával és eszközparkkal zajlik. A diákok olyan robotokkal dolgozhatnak, melyek a gyártósorok mellett is megtalálhatóak.
Prof. Dr. Gulácsi László, az Óbudai Egyetem tudományos rektorhelyettese szintén méltatta az egyetem és a cég kapcsolatát, mint mondta, az Arconic az egyik legfontosabb ipari partnere az Óbudai Egyetemnek. A két szereplő már évekkel ezelőtt egymásra talált a duális képzést illetően. Az azóta eltelt idő nem csak a tudás átadásának, hanem a bizalmi tőke kialakulásának is kedvezett az ipar, az egyetem és a város között. Ez a szükséges alapja a további fejlődésnek és minden jel arra utal, hogy a kapcsolatok a továbbiakban elmélyülnek, hiszen ez minden fél érdeke. Kiemelte, az Óbudai Egyetem a felsőoktatási intézmények nemzetközi rangsorában a legjobban minősített műszaki egyetem lett Magyarországon és a Közép-Kelet európai régióban.
Balázs Gábor, az Arconic-Köfém Mill Products Hungary Kft ügyvezető igazgatója, gyárvezetője arról beszélt, hogy az Arconic Alapítvány nagyon tudatosan kezeli a támogatásokat. Kiemelt támogatási cél a környezetvédelem, a hátrányos helyzetűek és az őket gondozó szervezet segítése, valamint az oktatás – azon belül is a tudományos alapokon nyugvó, gyakorlatorientált mérnökképzés. Úgy érezték, hogy az Óbudai Egyetemen magas színvonalú munkája a továbbiakban is érdemes a támogatásra. A duális képzés által az egyetemről kikerülő, képzett fiatalok már az első munkanapjuktól képesek teljes értékű munkavállalóként dolgozni. A mérnökképzés igen tőkeigényes „játék”, hiszen folyamatos megújulást követel.
A köszöntőket követően Dr. Széll Károly egyetemi docens, az ipari robotizálási szakmérnök/szakember képzés szakfelelőse tartott prezentációt. A támogatást jelképesen Balázs Gábor ügyvezető nyújtotta át Prof. dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja számára. Az esemény sajtónyilvános bejárással zárult a robotikai laborban.