-
Fűnyírás Fehérváron
Elkezdték már a fűnyírási munkát a Városgondnokság parkfenntartói, melyet ebben az évben is ütemterv szerint végeznek a fehérvári közterületeken. Idén is lesznek azonban méhlegelők a városban, amik körül határozott kontúrt húznak fűnyíróval.
2025.04.09. -
Fehérvár a legfejlettebb megyeszékhely
Az Egyensúly Intézet legfrissebb településindexe alapján Székesfehérvár lett a legfejlettebb vármegyeszékhely, megelőzve Eger és Veszprém városát – derült ki az objektív adatok figyelembevételével készült elemzést bemutató szerdai sajtótájékoztatón, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepélyes keretek között vehette át a kiváló eredményért járó Településindex-díjat.
2025.04.09. -
Fehérvár a legfejlettebb
Fehérvár lett a legfejlettebb megyeszékhely. Ünnepélyes keretek között vette át az Egyensúly Intézet által alapított Településindex-díjat Cser-Palkovics András polgármester Budapesten.
2025.04.09. -
Megújult a Géza Nagyfejedelem tér
Minden hónapban más-más hangulatot áraszt a megújult Géza Nagyfejedelem tér. A növények beültetésekor nagy figyelmet fordított a Városgondnokság arra, hogy kora tavasztól késő őszig legyen virágzás.
2025.04.09.
ÁRH 2021 - közel 3,5 milliárd forintos fejlesztési pénzre pályázhatnak a kistelepülések

Három alkalomból álló képzést indított ÁRH 2021 címmel az Echo Innovációs Műhely a megyei önkormányzatok, humán intézmények és a civil szféra képviselői számára.
A helyi humán szolgáltatások közösségi alapú újratervezése idén nyáron indult el annak érdekében, hogy a helyi önkormányzatok, civil szervezetek, egyházak és önkormányzati intézmények együttműködésével Fejér megye előzetes Integrált Területi programja alapján 2021-27 között felhasználni tervezett 3,448 milliárd forint elérhető és lehívható legyen a járásszékhelynél alacsonyabb jogállású településeken élők számára. A TOP+ helyi humán fejlesztésekre vonatkozó támogatási kérelmek elkészítésére korábban nem használt tervezési módszertannal, projekt munkacsoportok mentén kerülhet csak sor. Erre készít fel az a három alkalomból álló képzés, amelyet ÁRH 2021 címmel tart az Echo Innovációs Műhely.
Az első plenáris képzési napra október 7-én került sor a Fehérvári Civil Központban.
A projekt munkacsoportokban kötelezően részt kell majd vennie az önkormányzat, a humán intézmények és a civil szféra egy-egy képviselőjének is, ezért a képzésre való jelentkezésnél is azt kérték, hogy az adott településről minimum három fő - egy önkormányzati, egy humán szolgáltató intézményi és egy társadalmi szervezeti vezető vagy munkatárs - vegyen részt a felkészítésen. A TOP+ Helyi humán fejlesztési pályázatok esetében a projekt munkacsoportot már a projekt előkészítő szakaszában dokumentáltan működtetni kell.
A képzésen pénzügyi, technikai és módszertani információkon túl a pályázati projekt munkacsoportok alakításához is segítséget nyújtanak.
Az első plenáris képzési napon Dr. Molnár Krisztián, Fejér Megyei Önkormányzat elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő szólt arról, hogy a felkészítő során lépésről lépésre mennek majd végig azokon a folyamatokon, amelyek a sikeres pályázathoz szükségesek. Törő Gábor kiemelte, hogy összesen 7 milliárd forintos fejlesztési forrásról van szó, ebből a nem járásszékhelyek mintegy 3,5 milliárd forintra pályázhatnak.
A nap folyamán Helyi humán fejlesztések a TOP+ keretei között címmel Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszékének tanszékvezetője tartott ismertetőt, majd a résztvevők az előkészítést segítő módszerekkel ismerkedtek meg.