-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
ÁRH 2021 - közel 3,5 milliárd forintos fejlesztési pénzre pályázhatnak a kistelepülések
Három alkalomból álló képzést indított ÁRH 2021 címmel az Echo Innovációs Műhely a megyei önkormányzatok, humán intézmények és a civil szféra képviselői számára.
A helyi humán szolgáltatások közösségi alapú újratervezése idén nyáron indult el annak érdekében, hogy a helyi önkormányzatok, civil szervezetek, egyházak és önkormányzati intézmények együttműködésével Fejér megye előzetes Integrált Területi programja alapján 2021-27 között felhasználni tervezett 3,448 milliárd forint elérhető és lehívható legyen a járásszékhelynél alacsonyabb jogállású településeken élők számára. A TOP+ helyi humán fejlesztésekre vonatkozó támogatási kérelmek elkészítésére korábban nem használt tervezési módszertannal, projekt munkacsoportok mentén kerülhet csak sor. Erre készít fel az a három alkalomból álló képzés, amelyet ÁRH 2021 címmel tart az Echo Innovációs Műhely.
Az első plenáris képzési napra október 7-én került sor a Fehérvári Civil Központban.
A projekt munkacsoportokban kötelezően részt kell majd vennie az önkormányzat, a humán intézmények és a civil szféra egy-egy képviselőjének is, ezért a képzésre való jelentkezésnél is azt kérték, hogy az adott településről minimum három fő - egy önkormányzati, egy humán szolgáltató intézményi és egy társadalmi szervezeti vezető vagy munkatárs - vegyen részt a felkészítésen. A TOP+ Helyi humán fejlesztési pályázatok esetében a projekt munkacsoportot már a projekt előkészítő szakaszában dokumentáltan működtetni kell.
A képzésen pénzügyi, technikai és módszertani információkon túl a pályázati projekt munkacsoportok alakításához is segítséget nyújtanak.
Az első plenáris képzési napon Dr. Molnár Krisztián, Fejér Megyei Önkormányzat elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd Törő Gábor országgyűlési képviselő szólt arról, hogy a felkészítő során lépésről lépésre mennek majd végig azokon a folyamatokon, amelyek a sikeres pályázathoz szükségesek. Törő Gábor kiemelte, hogy összesen 7 milliárd forintos fejlesztési forrásról van szó, ebből a nem járásszékhelyek mintegy 3,5 milliárd forintra pályázhatnak.
A nap folyamán Helyi humán fejlesztések a TOP+ keretei között címmel Domokos Tamás, a Kodolányi János Egyetem Fejlesztő Szociológia Kutatótanszékének tanszékvezetője tartott ismertetőt, majd a résztvevők az előkészítést segítő módszerekkel ismerkedtek meg.