-
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsony a Református Egyházközségnél
December 24-én 15 órakor Szenteste délutáni, 22 órakor pedig Zenés-Gyertyafényes istentisztelet lesz a Budai úti Református templomban. Karácsony első napján, december 25-én 10 órakor ünnepi istentisztelet lesz úrvacsorával és összevont kisiskolás és ovis gyermek-istentiszteletek. 15 órakor pedig Istentisztelet lesz a Börgöndi Kápolnában úrvacsorával.
2024.12.24. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Arthur Miller Salemi boszorkányok a Vörösmarty Színházban
Arthur Miller Salemi boszorkányok című darabját mutatják be a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. A rendező Dér András, a főszerepekben Kozák Andrást, Gazdag Tibort, Szűcs Krisztinát és Brunner Mártát láthatjuk. A művet évtizedekkel ezelőtt a Madách Színházban és számos magyar teátrumban is játszották.
Arthur Miller Salemi boszorkányok című darabját mutatják be a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. A rendező Dér András, a főszerepekben Kozák Andrást, Gazdag Tibort, Szűcs Krisztinát és Brunner Mártát láthatjuk. A művet évtizedekkel ezelőtt a Madách Színházban és számos magyar teátrumban is játszották.
A darab 1692-ben játszódik Amerikában, a híres-hírhedt boszorkányüldözések korában. Abigail – a kis cselédlány – elcsábítja Proctort, a farmert. Proctor úrrá lesz a szenvedélyen és véget vet a "bűnös" kapcsolatnak, felesége pedig elküldi a lányt a háztól. Abigail bosszút esküszik és mindenáron vissza akarja szerezni a férfit, ezért boszorkánysággal vádolja meg az asszonyt.
Arthur Miller darabjának nézése közben olyan védtelennek érezzük magunkat, mint amilyenek akkor leszünk, ha nem vigyázunk erre a világra.
Az ötvenes évek elején Arthur Miller számos baloldali ügyet támogatott, így a Kongresszus Amerika-ellenes tevékenységet vizsgáló bizottságának egyik állandó céltáblája lett. A folyamatos vizsgálatok árnyékában született A salemi boszorkányok című drámája 1953-ban, melyhez az 1692-ben Salemben lezajlott boszorkányperek szolgáltatták a történelmi hátteret. A mű hűen tükrözi mindazokat a személyes és erkölcsi dilemmákat, melyekkel szerzője az ötvenes évek elején szembesült: ahol nem lehet a bűnt bizonyítani, ahol a rosszindulatú besúgás már tényekkel azonos, ahol a félelem szabja meg sz emberi magatartást - ott nem lehet élni. A darabból kétszer készült film (1958-ban és 1996-ban), ez utóbbi Oscar-díjat is kapott a forgatókönyvért.
(Vörösmarty Színház)