-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Arthur Miller Salemi boszorkányok a Vörösmarty Színházban
Arthur Miller Salemi boszorkányok című darabját mutatják be a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. A rendező Dér András, a főszerepekben Kozák Andrást, Gazdag Tibort, Szűcs Krisztinát és Brunner Mártát láthatjuk. A művet évtizedekkel ezelőtt a Madách Színházban és számos magyar teátrumban is játszották.
Arthur Miller Salemi boszorkányok című darabját mutatják be a székesfehérvári Vörösmarty Színházban. A rendező Dér András, a főszerepekben Kozák Andrást, Gazdag Tibort, Szűcs Krisztinát és Brunner Mártát láthatjuk. A művet évtizedekkel ezelőtt a Madách Színházban és számos magyar teátrumban is játszották.
A darab 1692-ben játszódik Amerikában, a híres-hírhedt boszorkányüldözések korában. Abigail – a kis cselédlány – elcsábítja Proctort, a farmert. Proctor úrrá lesz a szenvedélyen és véget vet a "bűnös" kapcsolatnak, felesége pedig elküldi a lányt a háztól. Abigail bosszút esküszik és mindenáron vissza akarja szerezni a férfit, ezért boszorkánysággal vádolja meg az asszonyt.
Arthur Miller darabjának nézése közben olyan védtelennek érezzük magunkat, mint amilyenek akkor leszünk, ha nem vigyázunk erre a világra.
Az ötvenes évek elején Arthur Miller számos baloldali ügyet támogatott, így a Kongresszus Amerika-ellenes tevékenységet vizsgáló bizottságának egyik állandó céltáblája lett. A folyamatos vizsgálatok árnyékában született A salemi boszorkányok című drámája 1953-ban, melyhez az 1692-ben Salemben lezajlott boszorkányperek szolgáltatták a történelmi hátteret. A mű hűen tükrözi mindazokat a személyes és erkölcsi dilemmákat, melyekkel szerzője az ötvenes évek elején szembesült: ahol nem lehet a bűnt bizonyítani, ahol a rosszindulatú besúgás már tényekkel azonos, ahol a félelem szabja meg sz emberi magatartást - ott nem lehet élni. A darabból kétszer készült film (1958-ban és 1996-ban), ez utóbbi Oscar-díjat is kapott a forgatókönyvért.
(Vörösmarty Színház)