-
Felépült a kórhát új tömbje
Szinte minden részletében elkészült a kórház új belgyógyászati épülettömbje. Három emeletes épületet alakítottak ki összesen mintegy 120 ággyal, ami helyet ad majd a pulmonológiai, az onkológiai és az infektológiai osztályoknak is. A vadonatúj épületről most Magyarország Kormánya osztott meg egy videót.
2024.11.18. -
Megszépül a kis park
A Zsuzsanna-forrásnál több mint ezer évelő növényt ültetett a napokban a Városgondnokság. Ezen a területen nagyméretű vadgesztenyefák találhatók, amik méretükből adódóan teljesen leárnyékolják a parkot. Éppen ezért árnyéktűrő, gyeppótló növényeket válogatott a tervező Homoki László a Városgondnokság kertészmérnöke.
2024.11.15. -
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11.
Átadták a 63-as elkerülőt - mentesül a város a dübörgő kamionoktól
Ma délelőtt a szárazréti körforgalom mellett került sor a 63-as főút Székesfehérvárt elkerülő szakaszának átadására. Az országos közúthálózat számára is kiemelkedően fontos elkerülő útszakaszt Warvasovszky Tihamér polgármester és Kiss Péter, kancellária miniszter avatta fel. A most befejeződött második ütem munkálatai mintegy 10,6 milliárd forintba kerültek. A nyugati elkerülő útról már 1995-ben megállapodás született az önkormányzat és a közlekedési tárca között. Az útépítéshez szükséges területek megvásárlása és kisajátítása a város költségvetését terhelte és 800 millió forintba került, a közművek kiváltása és az útépítés pedig állami forrásból valósult meg. (képgaléria az átadási ünnepségről)
Ma délelőtt a szárazréti körforgalom mellett került sor a 63-as főút Székesfehérvárt elkerülő szakaszának átadására. Az országos közúthálózat számára is kiemelkedően fontos elkerülő útszakaszt Warvasovszky Tihamér polgármester és Kiss Péter, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter avatta. A most befejeződött második ütem munkálatai mintegy 10,6 milliárd forintba kerültek, 9 híd épült, 1,4 millió köbméter földet mozgattak meg. (képgaléria az átadási ünnepségről)
Kiss Péter, Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter szerint Székesfehérvár a példa arra, hogy össze lehet kötni az emberek vágyait, a munkahelyeket és a jólétet, valamint az uniós forrásokat. Kiss Péter köszönetet mondott a tervezőknek, kivitelezőknek és mindenkinek, akik politikai ciklustól függetlenül tettek azért, hogy megépüljön az elkerülő út. „Az emberek vágya nem tagolható politikai ciklusokra” – állapította meg a miniszter, aki szerint „utat építeni nem luxus…”
A beruházás kapcsán Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott minden résztvevőnek és a kormánynak, amely biztosította a többmilliárdos útépítés fedezetét. Warvasovszky Tihamér kiemelte, hogy rendkívül jó minőségben készült el az út, majd jó utat és balesetmentes közlekedést kívánt az autósoknak.
Dióssy Gábor, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium politikai államtitkára részletesen ismertette a beruházást, amelynek utolsó láncszemét adták ma át, így a város végre teljesen mentesülhet az átmenő forgalomtól. Az államtitkár beszélt az első ütem munkálatairól is, amely 2003-ban készült el. A most befejeződött második ütem munkálatai mintegy 10,6 milliárd forintba kerültek, 9 híd épült, 1,4 millió köbméter földet mozgattak meg.
Az elkerülő, az M7-es autópályát a 8-as főút szárazréti csomópontjával összekötő kétszer kétsávos út építése összesen 14,4 milliárd forintba került. A beruházás első ütemét 2003-ban fejezték be, így a tíz kilométer hosszú elkerülő útnak az autópálya és a 7-es főút közötti három kilométeres részét már két éve használhatják az autósok. A kivitelező Betonút Rt-nek az újabb hét kilométeres szakaszon kilenc műtárgyat, köztük két vasúti felüljárót, egy kerékpáros- és gyalogos aluljárót és kellett megépítenie.
A székesfehérvári körgyűrű kialakítása a nyolcvanas években kezdődött meg, amikor megépült az M7-es autópálya gárdonyi leágazójától a 8-as főút szárazréti csomópontjáig tartó keleti-északi elkerülő szakasz. A körgyűrű déli részét az autópálya ingyenesen használható nyolc kilométeres szakasza jelenti, a most elkészült nyugati rész pedig bezárja az úgynevezett Fehérvár-gyűrűt.
A nyugati elkerülő útról már 1995-ben megállapodás született a székesfehérvári önkormányzat és a közlekedési tárca között. Az útépítéshez szükséges területek megvásárlása és kisajátítása a város költségvetését terhelte és 800 millió forintba került, a közművek kiváltása és az útépítés állami forrásból valósult meg. Az egyezségnek része volt az is, hogy az elkerülő út forgalomba helyezése után a körgyűrűt alkotó utak az állam kezelésében maradnak, míg a 7-es és a 63-as főutaknak a megyeszékhely centrumán áthaladó részei önkormányzati fenntartásba kerülnek.
megváltozik a főutak számozása is
A körgyűrű keleti-északi szakasza lesz a 7-es főút, nyugati része a közös 7-es és 8-as, míg a déli rész marad az M7-es autópálya. Az önkormányzat tervei szerint a belvárosból hamarosan kitiltják az átmenő forgalomban közlekedő 7,5 tonnánál nagyobb teherjárműveket. A rendelkezéstől azt várják, hogy a 8-as főúton Veszprém felől, valamint a 81-es főúton Mór felől érkező kamionok Budapest, illetve Dunaújváros felé a jövőben az új nyugati elkerülő utat választják majd.
Korábbi írásaink az elkerülőről:
A 63-as elkerülő felett helikopterrel - légifotók készültek Székesfehérvárról
Tartják a határidőket a 63-as elkerülő építésénél - június végére kész a körfogalom
Jővő ilyenkorra fellélegezhet a város - gőzerővel épül a 63-as elkerülő
Átadták az elkerülő első szakaszát