-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Átalakulóban a városi szakképzés - minőségi fordulatot várnak a TISZK-től
A Gróf Széchenyi István Szakközépiskola fontos szerepet vállal Székesfehérvár szakképzésének átformálásában. Az iskola bázisintézménye lesz a megvalósuló Térségi Integrált Szakképző Központnak és akkreditált felsőfokú szakképzést is indít: villamosmérnök-asszisztens és gépipari-mérnökasszisztens képzések lesznek. Dominó Csaba igazgató-helyettes szerint a TISZK átformálja majd Fehérvár szakképzését, és serkentheti a beruházásokat is, mivel a minőségi középfokú szakemberképzést szolgálja, azt a területet, amelyet eddig hiányolt a munkaadók többsége az oktatási palettáról.
A Gróf Széchenyi István Szakközépiskola fontos szerepet vállal Székesfehérvár szakképzésének átformálásában. Az iskola bázisintézménye lesz a megvalósuló Térségi Integrált Szakképző Központnak és akkreditált felsőfokú szakképzést is indít: villamosmérnök-asszisztens és gépipari-mérnökasszisztens képzések lesznek. Dominó Csaba igazgató-helyettes szerint a TISZK átformálja majd Fehérvár szakképzését, és serkentheti a beruházásokat is, mivel a minőségi középfokú szakemberképzést szolgálja, azt a területet, amelyet eddig hiányolt a munkaadók többsége az oktatási palettáról.
- A legutóbbi városi közgyűlés zöld utat adott a Széchenyinek a felsőfokú szakképzés megvalósítására. Milyen változást jelent ez a képzési palettán?
- Emelt szintű szakképzés valósul meg, a résztvevő diákok kreditpont kedvezményt kapnak a felsőfokú oktatási intézményekbe a villamosmérnök-asszisztens és a gépipari mérnökasszisztens képzések után. Az oktatás ellenőrzését műszaki felsőoktatási intézmények végzik, partnerintézményeink ebben a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara és a Dunaújvárosi Főiskola.
- Az iskola egyben bázisintézménye lesz a TISZK-nek. Milyen feladatokat kell megoldani a Térségi Integrált Szakképző Központ létrehozásával kapcsolatban?
- TISZK két uniós pályázatra épül, a megvalósításra összesen 1 milliárd 105 millió forintot nyert Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A programban a városi és a megyei önkormányzat, két felsőoktatási intézmény, valamint Fejér megyei középiskolák közösen vesznek részt. A bázisintézmény a Gróf Széchenyi István Szakközépiskola, mellette a szintén fehérvári Váci Mihály-, Vörösmarty Mihály- és Deák Ferenc Szakközépiskolák, Móron a Perczel Mór Szakközépiskola és a velencei Dr. Entz Ferenc Szakközépiskola tartozik a partnerek közé. A felsőoktatási intézmények közül a Kodolányi János Középiskola és a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara is tagja a projektnek. A résztvevő iskolák vállalták azt, hogy 5 éven keresztül, 16 párhuzamos osztályt működtetnek gépipari, kereskedelmi és marketing területen. Ezzel el tudjuk érni azt, hogy a gazdaság minden igényét ki tudjuk elégíteni, nem csak Székesfehérváron, hanem a térségben is. A pályázati összeg 3 éves működésre és eszközbeszerzésre elég, utána újabb pályázati források nyílnak.
- A jelenleg rendelkezésre álló összegből milyen fejlesztésekre van lehetőség?
- Az összeg többek között szakmai szolgáltatásokra és projektmenedzsmentre, tanár továbbképzésre, partnerek eszközbeszerzésére és a képző központ létrehozása fordítható: speciális csúcstechnikát igénylő képzéseket tudunk így biztosítani. Az EU célja, hogy minél több ilyen központ legyen, fontos célkitűzés, hogy a tanuló legfeljebb egy órás utazással el tudja érni a lakhelyéhez legközelebb eső TISZK-et.
- Hogyan szolgálja a TISZK a város gazdaságfejlesztési célkitűzéseit?
- A TISZK legfontosabb célja a munkaerő-piaci igények kiszolgálása. A csúcstechnikát igénylő eszközök beszerzése és működtetése igen drága, így a pályázat elnyerésével nagy lehetőséghez jutott Székesfehérvár. A szakképzők profilja eltér: Fehérváron elektronikai, informatikai, gépészeti, kereskedelem-marketing szakmához tartozó képzések lesznek, ezek a legkeresettebb szakmák közé tartoznak a munkaerőpiacon.
- Milyen ütemterv szerint halad majd a TISZK létrehozása?
- Először az irányító testületet kell létrehozni, kidolgozni az adminisztrációs, ügyviteli rendszert. Számos részfeladat is megvalósításra vár, ilyenek például a pályaorientációs tanácsadói szolgálat kialakítása, az e-learning kidolgozása. Elsőként az épület felújítása kezdődik, majd eszközbeszerzés, tanártovábbképzés. 2006 szeptemberében már képzésnek kell lennie, úgy, hogy közben napi szintű a kapcsolattartás a munkaadókkal. A TISZK átformálja majd Fehérvár szakképzését, és serkentheti a beruházásokat is, mivel a minőségi középfokú szakemberképzést szolgálja, azt a területet, amelyet eddig hiányolt a munkaadók többsége az oktatási palettáról.