-
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09.
Átlag 100 forinttal vágnak át a vendéglőkben
Drasztikusan emelkedett, több mint 170 millió forintra az idén nyáron kiszabott fogyasztóvédelmi és minőségvédelmi bírságok összege. A fogyasztóvédők az ellenőrzött 4419 vendéglátóhely közül 3482-ben bukkantak kisebb-nagyobb szabálytalanságra. A vendéglőkben átlagosan 100 forinttal, a kocsmákban pedig 40 forinttal károsítják meg a vendégeket.
Drasztikusan emelkedett, több mint 170 millió forintra az idén nyáron kiszabott fogyasztóvédelmi és minőségvédelmi bírságok összege. A fogyasztóvédők az ellenőrzött 4419 vendéglátóhely közül 3482-ben bukkantak kisebb-nagyobb szabálytalanságra. A vendéglőkben átlagosan 100 forinttal, a kocsmákban pedig 40 forinttal károsítják meg a vendégeket.
Idén nyáron megduplázták razziáik számát a fogyasztóvédők. A vizsgált vendéglátóhelyek 79 százalékánál találtak valamilyen kifogásolnivalót, míg tavaly ez az arány 69 százalék volt.
Az éttermekben, a melegkonyhás egységekben tapasztalt legáltalánosabb szabálysértés a hitelesített mérőeszközök hiánya, amit a vizsgált egységek majdnem negyedénél tapasztaltak. A második legnépszerűbb hiba a mélyhűtött fagylaltok és jégkrémek 72 órán túli kiszolgálása; a lassan fogyó árutól a vállalkozók 18 százalékának nincs szíve megszabadulni.
A gyógyüdülőhelyeken és az I., valamint a II. kategóriás egységekben kötelező két idegen nyelvű ét- és itallap hiánya miatt már csak a vizsgált helyek 8 százalékában kellett intézkedni a korábbi 25 százalék helyett.
A cukrászdák közül majdnem minden harmadikban mulasztották el a fagylaltforgalmi napló vezetését, és minden ötödik helyen a kategóriát jelölő tábla kifüggesztését. A bárok, borozók, kocsmák és italboltok üzemeltetőinek 41 százalékuk nem alkalmazza az unióban kötelező minőségbiztosítási rendszert, a HACCP-ot.
A bejáraton kívüli teljes étel- és italválasztékot bemutató táblát ezen üzletek 34 százaléka előtt hiába keresik a vendégek, akik a kocsmák 29 százalékában nem azt a szeszes italt és gyümölcslevet kapják, ami az itallapon szerepel. Az italok megnevezésének szigorúan az összetételüket kell tükröznie, tehát a pálinka és a konyak nem egyszerű szeszes ital, miként a gyümölcslé nem azonos a szerényebb gyümölcstartalmú nektárral és gyümölcsitallal. A fogyasztóvédők tapasztalatai szerint a vendéglőkben és egyéb melegkonyhás helyeken átlagosan 100 forinttal, a cukrászdákban 50 forinttal, a kocsmákban pedig 40 forinttal károsítják meg a vendégeket.