-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Augusztus 29-ig még látható az Összetartozunk kiállítás a Csók István Képtárban
Több mint nyolcvan határon túli magyar alkotást láthatunk a Csók István Képtárban Összetartozunk címmel, a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményéből.
A kiállítás az elmúlt száz év korszakaiból, a legváltozatosabb műfajokból (festmény, szobor, térplasztika, grafika, installáció) válogat: összesen 82 műtárgy 9 tematikus szekcióba rendezve látható, amelyek értelmezését teremfeliratok, irodalmi idézetek és számos rövid műelemzés segíti, kiegészítve a színes katalógusban olvasható művészéletrajzokkal. A Magyarországon is számontartott művészek (Mattis Teutsch János, Szervátiusz Jenő és Tibor, Nagy Imre, a nagybányaiak közül Mund Hugó, Nagy Oszkár, Jándi Dávid) mellett a trianoni határokon innen kevésbé ismert alkotók (például Erdélyi Béla, Szabó Gyula, Bartusz György, Király Ferenc) művei is láthatók a tárlaton.
A tárlat augusztus 29-ig a Csók István Képtárban látogatható hétfőtől péntekig, valamint vasárnap 10–18 óráig, szombaton 9-18 óráig.
A tárlat festményein, szobrain, térplasztikáin, grafikáin és installációin a hagyományos falu és a modern város életének, a tájfestészetnek a témái jelennek meg, érzékeltetve a kortársi tendenciákat. A tárlat alkotásai párbeszédbe lépnek egymással, és a határokon átnyúló, az összetartozást hangsúlyozó szellemiségre irányítják a figyelmet. Az értelmezést teremfeliratok, irodalmi idézetek és rövid műelemzések segítik, a katalógusban olvasható művészéletrajzokkal.