-
Jelentős állami támogatás
November 27-től elérhető a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) honlapján azon nyertesek listája, akik jelentkeztek és támogatásban részesültek a Kulturális és Innovációs Minisztérium Előadó-művészeti szervezeteket támogató pályázatán. Az idei évben erre 4,5 milliárd forintot biztosított a minisztérium - jelentette be Székesfehérváron, a Vörösmarty Színházban tartott sajtótájékoztatón Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár.
2024.11.26. -
Katalin nap Fehérváron
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték, ahol volt népzene és énekes jókívánság, valamint sok finomsággal – köztük zsíros kenyérrel és felsővárosi savanyú káposztával – is kínálták a résztvevőket.
2024.11.25. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26. -
A néptánc egy életre szól
Kárpát-medencei szenior néptánccsoportok érkeztek Székesfehérvárra. A Katalin-napi batyus bálon az Alba Regia Táncegyüttes látta vendégül őket a Felsővárosi Közösségi Házban.
2024.11.26.
Auschwitz Album címmel nyílik kiállítás kedden a Szent István Király Múzeumban
Május 5-én 17 órakor a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban Auschwitz Album címmel nyílik kiállítás. A "Rólunk, nekünk, nélkülük" utazó kiállítás a néhány évvel ezelőtt Budapesten, a Holokauszt Emlékközpontban bemutatott Auschwitz Album képeiből nyújtott válogatás mellett a tárlatot befogadó település egykori zsidó közösségének sorsáról tanúskodó dokumentumokat, fotókat tartalmaz.
2009.05.04. 07:31 |
Május 5-én 17 órakor a székesfehérvári Szent István Király Múzeumban Auschwitz Album címmel nyílik kiállítás. A "Rólunk, nekünk, nélkülük" című utazó kiállítás a néhány évvel ezelőtt Budapesten, a Holokauszt Emlékközpontban bemutatott Auschwitz Album képeiből nyújtott válogatás mellett a tárlatot befogadó település egykori zsidó közösségének sorsáról tanúskodó dokumentumokat, fotókat tartalmaz.
Az Auschwitz Album című kiálíltás egyedülálló képei a Kárpátaljáról Auschwitz-Birkenauba érkező magyar zsidó transzportokat örökítik meg. A hét téma köré csoportosított huszonnyolc kép, valamint a holokauszt történetének helyi vonatkozásait, a szűkebb pátriát ért veszteség társadalmi, erkölcsi és kulturális következményeit dokumentáló anyag együttes bemutatásával a Holokauszt Emlékközpont a vidéki zsidóság elhurcoltatásának kíván emléket állítani.
A tárlat helytörténeti anyagának összeállítását valamennyi esetben a fogadó város, település szakemberei végzik el, ilyen módon az emlék-, és információgyűjtés közben a településre jellemző egyedi, valóban jellemző szempontok érvényesülnek. A kiállítás, valamint a hozzá kapcsolódó oktatási program célja, hogy a holokauszt helyi történetének bemutatása révén személyessé és közvetlenné tegye a vészkorszak tragédiájára való emlékezést.