-
Használt autót Fehérvárról
Az egyik legnépszerűbb magyar használtautó-portál összegyűjtötte a 2024-es esztendő legjeit. ezekből kiderült, hogy a legtöbb autóhirdetést az idén - mintegy 36 ezret - Székesfehérváron adták fel.
2024.12.19. -
Kyndryl munkavállalói élmény
A Kyndryl a világ legnagyobb IT infrastruktúra-szolgáltatója Magyarországon elnyerte a Great Place To Work® minősítést™. A rangos elismerés kizárólag azon alapul, hogy a jelenlegi munkatársak mit mondanak a Kyndrylnél szerzett tapasztalataikról. A Great Place To Work® a munkahelyi kultúra, a munkavállalói élmény és a vezetői magatartás globális elismerése, amely bizonyítottan piacvezető bevételt, a munkavállalók megtartását és fokozott mértékű innovációt eredményez.
2024.12.16. -
Videoton évzáró
A Videoton vállalatcsoport idei nettó árbevétele 300 milliárd forint körül alakulhat - jelentette be a cégcsoport elnök-vezérigazgatója pénteki évzáró ünnepségükön. Széles Gábor elmondta, hogy árbevételük valamelyest csökkent az előző évhez képest. Legutóbb a 2009-es gazdasági válság évében volt némi csökkenés a korábbi üzleti év árbevételéhez képest - jegyezte meg.
2024.12.13. -
Székesfehérvár Gazdaságáért
Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat kedden este a Hiemer-házban. A 2024-es esztendő díjazottja Kis István, a Harman Becker Kft. korábbi ügyvezető igazgatója. A szakmájában elismert, köztiszteletben álló szakember Székesfehérvár gazdasági fejlődésének előmozdítása érdekében végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként vehette át az elismerést.
2024.12.04.
Az A-Tej Kft. veszi meg a Parmalatot?
A Parmalat csődbiztosával tárgyal az olasz cég székesfehérvári gyárának sorsáról a magyarországi A-Tej Kft. Az anyacég miatt bajba került Parmalat Hungáriai többségi tulajdonát szeretné megszerezni a vállalkozás, de egyelőre csak a bérbevételről van szó. A-Tej Kft. képviselői szerint a lényeg az üzemben tartás, mert, ha leáll a termelés, csökken a gyár értéke, veszélybe kerülnek a munkahelyek és piacot veszítenek a termelők.
A Parmalat csődbiztosával tárgyal az olasz cég székesfehérvári gyárának sorsáról a magyarországi A-Tej Kft. Az anyacég miatt bajba került Parmalat Hungáriai többségi tulajdonát szeretné megszerezni a vállalkozás, de egyelőre csak a bérbevételről van szó. A-Tej Kft. képviselői szerint a lényeg az üzemben tartás, mert, ha leáll a termelés, csökken a gyár értéke, veszélybe kerülnek a munkahelyek és piacot veszítenek a termelők.
A Parmalat Hungária Rt. ellen elsőként benyújtott felszámolási kérelemre nem érkezett meg határidőn belül a cég védekező nyilatkozata a Fejér Megyei Bírósághoz. Amennyiben a székesfehérvári cég nem élt a tartozás elismerésével és ezt nem postázta kedd éjfélig, akkor a bíróság megállapítja a cég fizetésképtelenségét, vagy elrendelheti az ügyben a felek meghallgatását, végül pedig kijelöli a felszámolóbiztost.
A fehérvári cég február óta hetente fizet a termelőknek, bár a múlt heti kifizetés erre a hétre tolódott. A tejesek 65 forintot kapnak literenként, azonban a november óta felhalmozódott tartozásukat továbbra sem egyenlítették ki - tudtuk meg Istvánfalvi Miklóstól, a tejtermelők konzorciumának vezetőjétől.
A hazai tejfeldolgozók harminc-negyven fős csoportja egy társaságot hoz létre, amely a jövő évi szállításokra köt majd megállapodásokat a hazai tejfeldolgozókkal - tette hozzá Istvánfalvi, aki a csoport egyik alapító tagja. A székesfehérvári üzem bérbevételére eközben a nemrég alakult A-Tej Kft. újabb írásos javaslatot nyújtott be a Parmalat többségi tulajdonosának, választ azonban még nem kaptak.
Eközben Enrico Bondi, a Parmalat Finanziaria SpA megbízott csődbiztosa szerdán felvázolta a társaság megmentési tervét, mely alapján a csoport a jövőben a tej- és a gyümölcsléágazatra (Santal márkanév alatt), valamint néhány tejtermékre összpontosít. A Parmalat-márka termékeinek számát a jelenlegi 120-ról harmincra csökkentik. A vállalat nemzetközi pozícióit az Európai Unióban, az Egyesült Államokban és Ausztráliában erősíti meg.
A konszern a centralizáltabb szervezeti felépítés miatt megválik a nem az alaptevékenységhez tartozó üzletágaitól, így a Parmatour turisztikai céget és az AC Parma labdarúgóklubot is leválasztják. Nyilvánosságra kerültek a tavalyi pénzügyi adatok is. A milánói konszern 4,2 milliárd euróval hazai és külföldi pénzintézeteknek tartozik, és a 14,8 milliárd eurós összadósságból 1,2 milliárd jutott származékos pénzügyi termékekre. Tavaly a Parmalat forgalma 5,8 milliárd euró volt.