Az AFS Fejér megyei bázisiskolája lett a Lánczos Kornél Reálgimnázium

Az AFS Nemzetközi Diákcsere Alapítvány és a Lánczos Kornél Gimnázium közötti megállapodás ünnepélyes aláírására került sor kedden Székesfehérváron. Ennek értelmében a fehérvári gimnázium
az AFS Fejér megyei bázisiskolájává válik és valamennyi Fehérváron vendégeskedő külföldi cserediák a Lánczos Kornél Gimnáziumban tanulja a magyar nyelvet. Az AFS évente három különböző nemzetiségű diákot delegálhat a középiskola angol-nemzetközi kapcsolatok orientációs osztályába.
A cikkben VIDEÓ található!
2012.01.24. 11:44 |
Az AFS Nemzetközi Diákcsere Alapítvány és a Lánczos Kornél Gimnázium közötti megállapodás ünnepélyes aláírására került sor kedden Székesfehérváron. Ennek értelmében a fehérvári gimnázium az AFS Fejér megyei bázisiskolájává válik és valamennyi Fehérváron vendégeskedő külföldi cserediák a Lánczos Kornél Gimnáziumban tanulja a magyar nyelvet. Az AFS évente három különböző nemzetiségű diákot delegálhat a a középiskola angol-nemzetközi kapcsolatok orientációs osztályába.
 „Tíz évvel ezelőtt érkezett az első külföldi diák a Lánczos Kornél Gimnáziumba egy amerikai diákcserealapítvány ajánlásával” - mondta el Lovranits József, az intézmény igazgatója. Ezt követően egyre több külföldi diák jött a Lánczosba, ahol ma már ott tartanak, hogy évente 7-10 cserediák érkezik a világ minden tájáról. Az iskola egyre szorosabb együttműködést alakított ki az AFS képviselőivel, ami végül szerződéskötéshez vezetett: január 24-től a a fehérvári gimnázium hivatalosan is az AFS Fejér megyei bázisiskolája. Ezzel párhuzamosan lehetőség nyílt arra, hogy a gimnázium nemzetközi kapcsolatok osztályt indítson.
 
Bangáné Jarecsni Rita, az AFS nemzeti igazgatója elmondta, hogy 3, 6 illetve 11 hónapra tudnak kimenni a magyar diákok külföldre és ott tanulmányokat folytatni. A szervezet legfontosabb célja, hogy más nemzetek kultúráját megismertesse a magyar diákokkal. A csereprogramoknak köszönhetően a magyar diákok hozzászoknak ahhoz, hogy nemzetközi környezetben mozognak. „Azok a magyar diákok, akik a Lánczosban tanulnak, hosszútávon profitálnak abból, hogy megismernek más kultúrákból érkező embereket. Sikeresebbek lesznek az életben, megtanulnak nemzetközi környezetben mozogni, magabiztosabban használják a nyelvet és az üzleti és politikai életben is jobban el tudnak igazodni, jobban megértik tárgyalópartnerüket.” - mondta az AFS vezetője.