Az Arconic-Köfém Kft. kapta a 2019-es Chain Bridge Budapest Award-ot

A 2017-ben útjára indított díjat a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) ítéli oda minden évben egy olyan vállalatnak, amely a legnagyobb mértékben járul hozzá a magyarországi üzleti közösség és a társadalom egészének fejlődéséhez. Az Arconic mintegy 2200 embert foglalkoztat Székesfehérváron és Nemesvámoson.
2019.09.26. 12:08 |
Az Arconic-Köfém Kft. kapta a 2019-es Chain Bridge Budapest Award-ot

Az Arconic több mint 25 éves magyarországi, a hazai gazdaságra és társadalomra kiható befektetői tevékenységét rangos elismeréssel díjazták.

Az idei díj átadása Magyarország New York-i Főkonzulátusán volt. A Chain Bridge Budapest Award-ot Merrick Murphy, az Arconic Keréktermékek és Szállítmányozási Termékek üzletágának elnöke és Katus István, az Arconic Magyarország országigazgatója vette át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztertől, valamint Ésik Róberttől, a Nemzeti Befektetési Ügynökség elnökétől. "A ma átvett díj nagy megtiszteltetés az Arconic számára és a magyar csapat elkötelezettségének, valamint sikerének jelentős elismerése" - mondta Tim Myers.

A HIPA és a zsűri indoklása szerint az Arconic-Köfém Kft. azért érdemelte ki az idei Chain Bridge Budapest Award-ot, mert már több mint 25 éve jelentősen hozzájárul Magyarország gazdasági és társadalmi fejlődéséhez. Az Arconic-Köfém Kft. egyébként Magyarország 4. legnagyobb amerikai befektetője, a legnagyobb külföldi befektetők rangsorában pedig a 25. helyet foglalja el. "Évről évre építettük jelenlétünket és elkötelezettségünket a magyar piacon és a helyi közösségben egyaránt. Ezt bizonyítja az Arconic-Köfém Alcoa® Wheels gyártókapacitásába történő jelentős beruházásunk is, amely működését hamarosan megkezdi." - mondta Merrick Murphy. A Chain Bridge Budapest Award korábbi kedvezményezettjei az IBM és a Blackrock voltak.

Ésik Róbert, a HIPA elnöke elmondta, hogy "az Arconic magyarországi története kiváló példaként szolgál sikeres tevékenységünkre: az elmúlt évtizedek során az amerikai befektető a folyamatos bővítéseknek és technológiai fejlesztéseknek köszönhetően nagymértékben javította székesfehérvári keréktermék-gyártó divíziójának hatékonyságát, és egy korszerű gyártóközpontot is létrehozott. A gyártási tevékenységek mellett a cég időközben egy üzleti szolgáltató központot is létesített az országban, amellyel magas hozzáadott értékű munkahelyeket teremtett. Az Arconic magyarországi jelenléte igazi sikertörténet a vállalat és az ország szempontjából egyaránt.”

2018 márciusában tették le az Arconic új Alcoa® Wheels keréktermék-gyárának alapkövét, amely mintegy 130 millió dolláros (akkori árfolyamon számítva mintegy 35 milliárd forintos) beruházással épül Székesfehérváron. A beruházásnak köszönhetően – amely nagyon jó ütemben halad, és az építkezés befejeztével a gyártás meg is kezdődhet – a vállalat idővel akár meg is duplázhatja európai keréktárcsa-gyártási kapacitását, hogy növelje piaci részesedét az európai, latin-amerikai, ausztráliai és ázsiai kulcspiacokon.

Az Arconic nemcsak üzleti tevékenységet folytat Magyarországon, hanem a vállalati közösség hasznos tagja is próbál lenni, többek között az Arconic Alapítványon keresztül, amelynek segítségével 1993 óta eddig már több mint 10 millió dollárral támogatott különféle közösségi kezdeményezéseket.

Az Arconic (korábban Alcoa) 1993-ban vásárolt többségi tulajdont a székesfehérvári Könnyűfémműben (most Arconic-Köfém Kft.). Magyarországon az Arconic félkész hengerelt termékeket, kovácsolt alumínium kereket és szuperötvözetekből készült öntvényeket gyárt a repülőgépipar számára. Mint az egyik legnagyobb gyártással foglalkozó külföldi befektető, az Arconic mintegy 2200 embert foglalkoztat két helyszínen, Székesfehérváron és Nemesvámoson. Az Arconic szintén Magyarországon, Székesfehérváron hozta létre 1996-ban Globális Szolgáltató Központját, mely az európai és bizonyos észak-amerikai pénzügyi és adminisztratív területek kiszolgálását végzi. A cég 1993 óta több mint 10 millió USD-t fektetett be különböző közösségi kezdeményezésekbe.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.