-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Az atomenergia hazai szerepéről adott elő Prof. Dr. Aszódi Attila Székesfehérváron
A villamosenergia-ellátás általános kérdéseiről és a következő évtizedek meghatározó energiaügyi beruházásáról, a Paksra tervezett új atomerőmű blokkokról tartott előadást az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület meghívására Prof. Dr. Aszódi Attila, a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkár, a Budapesti Műszaki Egyetem professzora kedden, Székesfehérváron, a Városházán.
2017.11.28. 20:52 |
„Jelenleg 2000 Megawatt termelőkapacitással bír a Paksi Atomerőmű, amelynek blokkjai a 2030-as években leállnak. Ezek pótlására építünk a Paks II. projekt keretében két új modern, 3+ generációs blokkot, VVER-1200-as technológiával.” - kezdte a részletes tájékoztatást Prof. Dr. Aszódi Attila, majd így folytatta: „alapvető problémát okoz, hogy Közép-Európában, de tulajdonképpen az egész Európai Unió területén az atomerőművek az 1980-as években épültek s az elkövetkezendő években, évtizedekben ezek ki fognak futni. Annak érdekében, hogy a stabil, olcsó villamosenergia-ellátást biztosítani lehessen, új termelőkapacitásokra van szükség. Tehát nemcsak a Paks II. projekten, hanem további erőműépítéseken is dolgozni kell, hiszen a MAVIR előrejelzése szerint 2030-ig akár 7000 Megawattnyi villamos áram is hiányozhat a magyar rendszerből, amelynek pótlásáról gondoskodni kell.”
A Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkár elmondta még, hogy a Paks II. egy 12.5 milliárd eurós beruházás, amely kezdetben nagyon jelentős ráfordítást igényel, hosszú távon viszont olcsó villamos energiát biztosít. A megtérülés feltételei biztosítottak, ezt az Európai Bizottság is elismerte, amely részletesen, saját eljárása keretében vizsgálta meg a projektet. Magyarország lakossága mindebből annyit fog észrevenni, hogy Paks környékén nagyon nagy építkezés lesz. Ezen időszakban akár 10 ezer munkavállaló is megjelenhet a telephely környékén, úgy, hogy ebben nincsenek benne az őket kiszolgálók illetőleg a beszállítók sem. „Mindezeken felül jelentős úthálózat-fejlesztések várhatók a régióban, a villamosenergia-ellátásban azonban nem lehet majd észrevenni semmit, ahogyan most is folyamatos az energiaellátás, ezután is az lesz.” - zárta gondolatait az államtitkár, aki elmondta; várhatóan 2026-2027-ben kezdhetik meg a termelést az új blokkok. Az eseményen részt vett Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere is.
Az Energiagazdálkodási Tudományos Egyesület előadása