Az első félidőben "elásta magát" Siófokon az FKC

Ahhoz képest, hogy a szezon egyik legfontosabb meccsére készült, harminc percig mintha pályán sem lett volna a Fehévár KC Siófokon... A sokkal dinamikusabb hazaiak már az első félidő feléig tíz góllal jobbak voltak, Bakó Botond csapata csupán szünet után tudott kozmetikázni a kínos álláson. Illúzió maradt a legjobb négy közé kerülés a női kézilabda-bajnokságban.
2015.03.07. 19:50 |

Úgy tűnik, nem volt reális elvárás a győzelem az évet ugyan nem jól kezdő, de otthonában bárkire veszélyes Siófok ellen. A bajnoki elődöntőbe jutás matematikai esélye meég megvolt az FKC számára, ehhez nyerni kellett volna a Balaton partján - ám még tíz perc sem telt el, mire kiderült, ezen a napon semmi esély rá. Szétzilálta a siófok a Fehérvárt, amelyben - nem először - csak Tilinger tudott gólveszélyesen kézilabdázni, ráadásul az első félidőben a védekezés is csődöt mondott. Szünet után kozmetikázott az eredményen az FKC, igaz, a Siófokban a cserejátékosok is több szerepet kaptak. A hazaiak megteremtették maguknak az esélyt a négybe jutásra, Mayeréknek ez már nem sikerülhet.

SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDÕ–FEHÉRVÁR KC 29–20 (18–5)

SIÓFOK:
Pastrovics – Such 2, Szekerczés 3, Wörz 3, Piedade 1, Orbán 7 (3), Erdősi 5. Csere: Kumpel (kapus), Németh. 1, Szalai B. 3, Szabadfi3, Deáki 1, Schneider, Scheffer.
FEHÉRVÁR:
Kiss É. – Csáki 1, Hajduch 2, Bogoszavljevics, Horváth B., Tilinger 8 (3), Tanabe. Csere: Emberovics 1, Mayer 1, Szteriova 3, Májer 4.
Az eredmény alakulása. 8. perc:
6–0. 12. p.: 9–1. 18. p.: 13–3. 25. p.: 16–4. 34. p.: 20–6. 40. p.: 22–9. 46. p.: 24–14. 55. p.: 28–19
Golovin Vlagyimir:
– Az első húsz percben megmutattuk, mire vagyunk képesek. Nem tudom, hogy ez volt-e a legszebb arcunk, de ez történik, ha megmutatjuk a tudásunkat. Amikor már tíz góllal vezettünk és a cserejátékosok is pályára léptek, visszaesett a teljesítményünk.
Bakó Botond:
– Az első félidőben „elástuk magunkat”. Csődöt mondtunk csapatként és az egyéni teljesítményekben is. Kérdés, azért történt ez, mert agyonnyomott bennünket a teher, vagy azért, mert a felkészülésünk során valami nem sikerült.