Az első harmadban döntött a Klagenfurt Fehérváron

Nem kezdett jól a SAPA Fehérvár AV 19 a Klagenfurt ellen, pedig győzelmével akár a rájátszást is bebiztosíthatta volna a Volán. Nem így tett, a KAC-nak elég volt az első harmadban lőtt két gól a győzelemhez, így a középszakasz utolsó két meccsén kell olyan eredményeket elérni, ami playoffot ér.
SAPA Fehérvár AV 19 – Klagenfurt 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)
Gólszerzők: Szirányi, illetve Geier, Reichel.
2014.02.26. 21:16 |

Egy harmad után 2-0-ra vezetett az életben maradásért küzdő Klagenfurt Székesfehérváron, pedig egy esetleges sikerrel már biztos playoff résztvevő lehetett volna a Volán. Az 5. percben kezdte a gólgyártást a KAC, Iberer fordult vissza a kapu mögül, majd tüzelt, és bár lövése is minden bizonnyal gólt ért volna, Geier biztos, ami biztos alapon átsegítette a pakkot a gólvonalon. Már csak két perc volt hátra az első húszból, amikor Reichel lövésre vállalkozott, sajnos jól tette, nagyon szépen lőtte ki a hosszú felsőt, 2-0.

Fehérvári szempontból Orbán helyzettel indult, majd a túloldalon egy üres kapus lehetőség maradt ki, tegyük hozzá szerencsére, mert 0-3-ról már nem nagyon lett volna visszaút. Két perccel a szünet előtt azonban szépített a Volán, Szirányi parádés bombája hozta vissza a meccsbe a Fehérvári Ördögöket, minimális különbséggel várták a csapatok az utolsó húsz percet.

A fordulás után előbb Szirányi, majd Sarauer került helyzetbe, aztán klagenfurti nyomás alá került egy rövid időre Hetényi Zoltán kapuja. Öt perccel a lefújás előtt Kovács passzolt Sarauerhez, de Swette védett. A végén ugyan lejött Hetényi Zoltán, és Siklenkát is kiállították, de hat a négy ellen sem tudott egyenlíteni a SAPA Fehérvár. 2-1-es győzelmével életben tartotta playoff reményeit a KAC, a Volán maradt ugyan az élen, de két pokolian nehéz meccsen kell kiharcolni a rájátszást!