Az EP Külügyi Bizottsága támogatja a török csatlakozási tárgyalások megkezdését

 Maratoni szavazási procedúrát követően, az Európai Parlament Külügyi Bizottsága keddi ülésén támogatásáról biztosította Törökország csatlakozási tárgyalásainak mielőbbi megkezdését. A Bizottság által elfogadott szövegbe nem került be utalás egyfajta "kiemelt partnerségi" kapcsolatra, ami a teljes jogú tagság alternatívája lehetne. Az Európai Parlament plénuma előreláthatólag december 13-án kezdődő ülésszakán határoz a Törökországgal kapcsolatos dokumentumról, hogy a december 17-én esedékes Európai Tanács már annak figyelembevételével dönthessen a csatlakozási tárgyalások megkezdéséről.
2004.12.02. 06:29 |

 Maratoni szavazási procedúrát követően, az Európai Parlament Külügyi Bizottsága keddi ülésén támogatásáról biztosította Törökország csatlakozási tárgyalásainak mielőbbi megkezdését. A Bizottság által elfogadott szövegbe nem került be utalás egyfajta "kiemelt partnerségi" kapcsolatra, ami a teljes jogú tagság alternatívája lehetne.

 Szent-Iványi István, a Külügyi Bizottság tagja, aki maga is aktívan részt vett a végleges szöveg kialakításában, üdvözölte a Bizottság döntését: "Egyértelműen elérkezettnek látom az időt a csatlakozási tárgyalások megkezdésére. Törökország már bizonyította európai elkötelezettségét, most az Uniónak kell jeleznie szándékai komolyságát. A csatlakozási tárgyalások időtartama és eredménye természetesen nem jósolható meg, de célja mindenképpen Törökország teljes jogú tagsága, amely számos előnyt hordoz mindkét fél számára." A magyar liberális képviselő tájékoztatása szerint ugyanakkor a dokumentum számos problémát megemlít (emberi jogok, kisebbségvédelem, Észak-Ciprus), amelyek orvoslására különös hangsúlyt kell fektetni a csatlakozási tárgyalások során.

 Az Európai Parlament plénuma előreláthatólag december 13-án kezdődő ülésszakán határoz a Törökországgal kapcsolatos dokumentumról, hogy a december 17-én esedékes Európai Tanács már annak figyelembevételével dönthessen a csatlakozási tárgyalások megkezdéséről.

EU

  1. Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva

     Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.

    2011.07.01.
  2. Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó

     Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.

    2010.08.30.
  3. Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből

     Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság. 

    2010.06.22.
  4. Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen

     Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.

    2010.04.09.