Az Érd volt a jobb a fehérvári kézitorna döntőjében

Nem bírt az Érd gárdájával az Alba Fehérvár KC a CEP Kupa döntőjében. A Köfém Sportcsarnokban a kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó érdiek 33-27-re nyertek a döntőben Deli Rita tanítványai ellen, míg a bronzérmet a Siófok szerezte meg.

2016.08.05. 21:49 |

Villámrajtot vett az Érd a CEP Kupa döntőjében, pillanatok alatt 2-0-ra elhúztak a vendégek. A Bandelier és Tilinger nélkül pályára lépő fehérváriak azonban a jól és gólerősen játszó Mendy vezetésével fordítani tudtak, a félidő derekán már 12-9 volt az állás. A hajrában aztán becsúsztak hibák, ráadásul az érdiek kapusa, Gridnyeva három büntetőt is fogott, a látogatók egy 9-3-es etappal fordítottak és a szünetre 18-15-s előnnyel vonulhattak.
A második félidőben érdemi változás már nem állt be, az FKC tööbb alkalommal is feljött egy gólra, de az Érd rendre újítani tudott. Janurik kiváló formában védett, a hajrára ráadásul érezhetően elfáradtak a hazaiak, az Érd így 33-27-re nyerte a döntőt. A bronzmérkőzésen egy végig szoros összecsapáson a 10 gólos Triscsuk Krisztina vezette Siófok 28-26-ra nyert a Mosonmagyaróvár ellen.

CEP Kupa Mérkőzés a 3. helyért: Siófok - Mosonmagyaróvár 28-26 (14-9)
Döntő: Érd - Alba Fehérvár KC 33-27 (18-15)
A fehérvári csapat gólszerzői: Mendy 8, Lavko 5, Májer 4, Utasi 3, Mayer 2, Hajduch 2, Ishitate, Tornócky, Piller.