-
Ütemes menetrend
Új menetrend szerint közlekednek az autóbuszjáratok Székesfehérvár és Tatabánya között. Az autóbuszok ezentúl több, az útvonalon található fontosabb megállóhelyen megállnak, a két város közötti utat pedig jellemzően 1 óra 20 perc alatt teszik meg.
2024.12.14. -
Hétvégi vásárlás adományozással
Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.
2024.11.16. -
Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot
A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.
2024.11.15. -
A Magyar Jelnyelv Napja
A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.
2024.11.09.
Az év első tíz hónapjában nőtt az export, de maradt még a hiány
Az első tíz hónapban közel tízezermilliárd forint értékű árú érkezett az országba, valamivel több, mint amennyit exportáltunk. Az említett időszakban a forint kismértékben felértékelődött. A külkereskedelmi mérleg hiánya 995 milliárd forint, 101 milliárd forinttal több az egy évvel korábbinál. Októberben az export értéke 981 milliárd forint, az importé 1076 milliárd forint volt, így a mérleg hiánya 95 milliárd forintra tehető.
Az első tíz hónapban közel tízezermilliárd forint értékű árú érkezett az országba, valamivel több, mint amennyit exportáltunk. Az említett időszakban a forint kismértékben felértékelődött.
Az idei első tíz hónapban a kivitel értéke 9014 milliárd forint, a behozatalé 10 009 milliárd forint volt, ez a forgalom 15 százalékos növekedését jelenti mindkét irányban - derül ki a KSH előzetes adataiból. A külkereskedelmi mérleg hiánya 995 milliárd forint, 101 milliárd forinttal több az egy évvel korábbinál. Októberben az export értéke 981 milliárd forint, az importé 1076 milliárd forint volt, így a mérleg hiánya 95 milliárd forintra tehető.
Növekedett
A kivitel és a behozatal forintértéke egyaránt hat százalékkal haladta meg a 2003. októberi szintet. A külkereskedelmi forgalom értékelésekor figyelembe kell venni az árfolyamváltozások hatását, amelyek az év különböző időszakaiban eltérő irányban és erőteljesen befolyásolták a forgalom alakulását.
Az első félévre a forint lassuló leértékelődése volt jellemző: a januári - a megelőző év azonos időszakához viszonyított - nyolc százalékos értékvesztés májusra 2 százalékosra mérséklődött, júniusra pedig már felértékelődés volt a jellemző. A forint felértékelődésének üteme a harmadik negyedév során gyorsult, mértéke 2003 azonos negyedévéhez képest öt-hat százalékos volt, de a negyedéven belül is 2 százalékos felértékelődést lehetett tapasztalni.
A részletes adatok szerint az év első kilenc hónapjában a külkereskedelmi mérleg hiánya mintegy kilencszázmilliárd forint volt, azaz a passzívum 94 milliárd forinttal növekedett. Az első félévében a külgazdasági folyamatokban folytatódott a 2003 második felében kezdődött növekedés. Az első hat hónap során a behozatal és a kivitel volumene is erőteljesen, 19-20 százalékkal növekedett a megelőző év azonos időszakához képest.
Az első negyedévben az export négy százalékponttal nagyobb mértékben nőtt, mint az import, a következőben viszont a behozatal volumenének bővülése haladta meg a kivitelét. A harmadik negyedév folyamataira a növekedési ütem markáns csökkenése jellemző, ennek ellenére a növekedés még mindig kétszámjegyű. Összességében az első kilenc hónap alatt az export volumene 17, az importé 16 százalékkal nőtt a megelőző év azonos időszakához képest.