-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Az Ezüst-tó kincse Nadapon?
Egy brit tulajdonú, Magyarországon bejegyzett cég, az Eastmine Bányászati Kft. engedélyt kért a Veszprémi Bányakapitányságtól arra, hogy nemesfémek és színesfémek után kutasson a Velencei-tó környékén. Ha minden hatóság elfogadja az arra vonatkozó terveket, akkor 2005 közepén kezdődhetnek meg a területen a kutatófúrások.
Egy brit tulajdonú, Magyarországon bejegyzett cég, az Eastmine Bányászati Kft. engedélyt kért a Veszprémi Bányakapitányságtól arra, hogy nemesfémek és színesfémek után kutasson a Velencei-tó környékén. Ha minden hatóság elfogadja az arra vonatkozó terveket, akkor 2005 közepén kezdődhetnek meg a területen a kutatófúrások.
A cég júniusban kapta meg az elvi kutatási engedélyt, ami ugyanakkor csak arra ad lehetőséget, hogy elkészítsenek egy konkrét kutatási tervet arról, hogy pontosan hol, mikor és hogyan akarnak fúrásokat végezni. A kapitányságon kérdésünkre elmondták, a cégnek hat hónapja van arra, hogy ezt benyújtsa. Ezután a szakhatóságok döntenek arról, hogy megadják-e az engedélyt a fúrásokra.
Mint azt a Magyar Geológiai Szolgálattól megtudtuk, a Velencei-tó környékén az ötvenes évektől egészen a hetvenes évekig működtek bányák. Fodor Béla főigazgatói főtanácsadó az elmondta, hogy ezekben a Szűzvár és Pátka közelében lévő bányákban elsősorban ólomércet bányásztak, de mellette termeltek ki nemesfémeket is. A főtanácsadó közlése szerint először 1958-ban találtak aranyat. Akkor még azt állapították meg, hogy kicsi az arany koncentrációja.
Más eredményre jutott az a cég, amely a kilencvenes évek közepén végzett kutatásokat a Velencei-tónál. A felmérést a Miskolci Egyetem földtani tanszékének vezetője, Földessy János irányította, aki elmondta, hogy a kutatásaik szerint jó minőségben és viszonylag nagy koncentrációban található arany a térségben. Földessy elmondása szerint tonnánként néhány grammnyi aranyat lehetne onnan kitermelni, ami jó aránynak számít.A bányanyitást nehezíti, hogy a térség a Honvédelmi Minisztériumhoz tartozik, és gondot jelenthet az is, hogy a közelben van a Velencei-tó és Székesfehérvár.
A 3 millió forint jegyzett tőkéjű, tavaly év végén létrehozott cég egy angol magánszemély, Andrew Ronald McMillan Bell és a Nagy-Britanniában bejegyzett St. Istvan Gold Plc tulajdonában van.