Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

Mintegy 3000 hazai mikro-, kis- és középvállalkozást célzó infokommunikációs szemléletformáló és kompetenciafejlesztő program indult az elmúlt év májusában. Az ingyenes programban területi tanácsadók segítik a kkv-kat, hogy a résztvevő cégek ugrásszerűen fejlődhessenek a programban való részvétellel. A Modern Vállalkozások Programja tavaszi regionális rendezvényének Székesfehérvár adott otthont.

2017.04.04. 12:28 |
Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szakmai vezetésével elindult program célja a mikro-, kis- és középvállalkozások szemléletformálása, a vállalkozásvezetők infokommunikációs technológiákhoz kapcsolódó kompetenciafejlesztése. A Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programja keretében megvalósuló projekt azért jött létre, hogy segítse a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációját. A magyar kkv-k egyelőre csak korlátozottan használják a korszerű informatikai megoldásokat, sőt a vezetőknek, döntéshozóknak gyakran hiányosak az ismereteik az infokommunikációs technológiák vállalati felhasználásának lehetőségeiről. Ezt a hiányosságot hivatott pótolni a kormány és az MKIK együttműködésével létrejött Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan! program, ami a vidéki vállalkozások számára nyújt segítséget.

A vállalkozásoknak 29 fős országos lefedettségű IKT tanácsadói hálózat segít eligazodni a digitális eszközök és szolgáltatások között. A tanácsadói hálózat szakemberei emellett a vállalkozás informatikai felkészültségét is megvizsgálják, segítenek az informatikai fejlesztési stratégia kidolgozásában, javaslatokat tesznek az optimális informatikai szolgáltatásokra, eszközökre és tájékoztatást adnak az elérhető pályázati forrásokról. A programban résztvevő cégek a részvételt követően a „Digitálisan Felkészült Vállalkozás” minősítést kapják meg. Az országos tájékoztató és tanácsadó programban részt vesz, mint konzorciumi tag az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség.

A rendezvénysorozat 127 állomásból áll, és a helyi kereskedelmi és iparkamarák támogatásával valósul meg. A programban szakmai előadások, ingyenes elektronikus tudástár, szállítói partnerhálózat elérése szerepelnek. „Nem lehet eléggé hangsúlyozni a digitális megoldások és az informatika jelentőségét, hiszen az egész gazdaság forradalmi helyzet előtt áll – amit vagy meg tudunk ragadni, vagy véglegesen megragadunk ezen a fejlődési szinten. A hozzáadott érték növelése szükségszerű; a magasabb bérek igénye és a nagyobb piaci siker csak akkor valósulhatnak meg, ha termelékenyebbek, hatékonyabbak vagyunk. Ehhez az informatika és a digitális megoldások használata nélkülözhetetlen, ami ma minden innováció alapja.” – fogalmazott Égi Tamás alpolgármester köszöntőjében, és ajánlotta a vállalkozóknak a program nyújtotta lehetőségeket. A város gazdaságával kapcsolatban elmondta, hogy körülbelül három éve elkezdődött a hozzáadott érték növelése, ami ugyanannyi munkaerővel 60%-os értéknövekedést jelent, és ez évről évre növekszik; az önkormányzat számára az iparűzési adó tavalyi 22%-os növekedési is jelzi ezt a fejlődést.

„A gazdaság olyan helyzetben van, hogy az emberi teljesítménye kulcskérdés. A fejlett országokban látszik, hogy az extenzív fejlődésnek a körülményei és lehetőségei lezárultak, lévén kevesebb a munkaerő, csökkentek az ásványanyagok – így egészen másfajta gondolkodással lehet a jólétet növelni, a gazdasági növekedést elérni. A magyar gazdaság egy intenzív fejlődési szakaszba kerül.” – mondta el Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, majd a megoldásnak a tudás fejlesztését, valamint a digitális eszközök használatát jelölte meg.

A konferencia nyitóelőadását dr. Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár tartotta „GINOP IKT programok - Digitális gazdaságfejlesztés” címmel. A ma infokommunikációjáról azt mondta, hogy nemcsak jelen van, de szervesen épül be az életünkbe, és ma már nem gazdaságról, hanem digitális gazdaságról beszélünk.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.