Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

Mintegy 3000 hazai mikro-, kis- és középvállalkozást célzó infokommunikációs szemléletformáló és kompetenciafejlesztő program indult az elmúlt év májusában. Az ingyenes programban területi tanácsadók segítik a kkv-kat, hogy a résztvevő cégek ugrásszerűen fejlődhessenek a programban való részvétellel. A Modern Vállalkozások Programja tavaszi regionális rendezvényének Székesfehérvár adott otthont.

2017.04.04. 12:28 |
Az informatikai fejlődést segíti a Modern Vállalkozások Program

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szakmai vezetésével elindult program célja a mikro-, kis- és középvállalkozások szemléletformálása, a vállalkozásvezetők infokommunikációs technológiákhoz kapcsolódó kompetenciafejlesztése. A Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programja keretében megvalósuló projekt azért jött létre, hogy segítse a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások digitalizációját. A magyar kkv-k egyelőre csak korlátozottan használják a korszerű informatikai megoldásokat, sőt a vezetőknek, döntéshozóknak gyakran hiányosak az ismereteik az infokommunikációs technológiák vállalati felhasználásának lehetőségeiről. Ezt a hiányosságot hivatott pótolni a kormány és az MKIK együttműködésével létrejött Modern Vállalkozások Programja – Vállalkozz digitálisan! program, ami a vidéki vállalkozások számára nyújt segítséget.

A vállalkozásoknak 29 fős országos lefedettségű IKT tanácsadói hálózat segít eligazodni a digitális eszközök és szolgáltatások között. A tanácsadói hálózat szakemberei emellett a vállalkozás informatikai felkészültségét is megvizsgálják, segítenek az informatikai fejlesztési stratégia kidolgozásában, javaslatokat tesznek az optimális informatikai szolgáltatásokra, eszközökre és tájékoztatást adnak az elérhető pályázati forrásokról. A programban résztvevő cégek a részvételt követően a „Digitálisan Felkészült Vállalkozás” minősítést kapják meg. Az országos tájékoztató és tanácsadó programban részt vesz, mint konzorciumi tag az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség.

A rendezvénysorozat 127 állomásból áll, és a helyi kereskedelmi és iparkamarák támogatásával valósul meg. A programban szakmai előadások, ingyenes elektronikus tudástár, szállítói partnerhálózat elérése szerepelnek. „Nem lehet eléggé hangsúlyozni a digitális megoldások és az informatika jelentőségét, hiszen az egész gazdaság forradalmi helyzet előtt áll – amit vagy meg tudunk ragadni, vagy véglegesen megragadunk ezen a fejlődési szinten. A hozzáadott érték növelése szükségszerű; a magasabb bérek igénye és a nagyobb piaci siker csak akkor valósulhatnak meg, ha termelékenyebbek, hatékonyabbak vagyunk. Ehhez az informatika és a digitális megoldások használata nélkülözhetetlen, ami ma minden innováció alapja.” – fogalmazott Égi Tamás alpolgármester köszöntőjében, és ajánlotta a vállalkozóknak a program nyújtotta lehetőségeket. A város gazdaságával kapcsolatban elmondta, hogy körülbelül három éve elkezdődött a hozzáadott érték növelése, ami ugyanannyi munkaerővel 60%-os értéknövekedést jelent, és ez évről évre növekszik; az önkormányzat számára az iparűzési adó tavalyi 22%-os növekedési is jelzi ezt a fejlődést.

„A gazdaság olyan helyzetben van, hogy az emberi teljesítménye kulcskérdés. A fejlett országokban látszik, hogy az extenzív fejlődésnek a körülményei és lehetőségei lezárultak, lévén kevesebb a munkaerő, csökkentek az ásványanyagok – így egészen másfajta gondolkodással lehet a jólétet növelni, a gazdasági növekedést elérni. A magyar gazdaság egy intenzív fejlődési szakaszba kerül.” – mondta el Radetzky Jenő, a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, majd a megoldásnak a tudás fejlesztését, valamint a digitális eszközök használatát jelölte meg.

A konferencia nyitóelőadását dr. Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár tartotta „GINOP IKT programok - Digitális gazdaságfejlesztés” címmel. A ma infokommunikációjáról azt mondta, hogy nemcsak jelen van, de szervesen épül be az életünkbe, és ma már nem gazdaságról, hanem digitális gazdaságról beszélünk.

Gazdaság

  1. Kutatók éjszakája 43 programmal

    Immár egy évtizede, minden szeptemberben megnyitják kapuikat az európai kutatólaborok, hogy megmutassák, a tudomány nem egy „elefántcsonttoronyban” művelt, magányos tevékenység, hanem egy izgalmas lehetőségeket kínáló, szorgalommal bárki számára elérhető hivatás.

    2024.09.24.
  2. Kedden állásbörze

    Az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara immár harmadik alkalommal ad helyet az egyetem állásbörzéjének, amelyre az egyetemistákon túl a régió minden álláskeresőjét szeretettel várják kedden 10 órától. A kiállítók között számos nagyfoglalkoztató ajánlataival is megismerkedhetnek az érdeklődők.

    2024.09.23.
  3. Pályaválasztás előtt

    Tizenhét pályaválasztás előtt álló, saját családjuk nélkül nevelkedő tini vett részt a székesfehérvári Grundfos Magyarország Gyártó Kft által szervezett pályaválasztási programon. A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület által támogatott gyerekeket Udvar Csaba ügyvezető várta a fehérvári gyárban.

    2024.09.12.
  4. Harman Hackathon harmadszor

    Harmadik alkalommal hirdeti meg az Óbudai Egyetem Alba Regia Kar, a Harman Becker Kft. és Székesfehérvár Önkormányzata a „Junior Engineers Camp – HARMAN Hackathon” ötlet- és prototípusfejlesztő versenyt. A középiskolások és egyetemisták alkotta csapatok október 18-ig, egy kisfilm elkészítésével nevezhetnek a selejtezőbe, ahonnan hat középiskolai és nyolc egyetemi csapat jut a november 15-én kezdődő 24 órás döntőbe.

    2024.09.12.