-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Az Íróasztalnál: Magony Imre - beszélgetés a Vörösmarty teremben
Magony Imrét sokan ismerik a városban. Találkozhatunk vele a Vörösmarty Mihály Könyvtárban, ahol 37 éve dolgozik az olvasókért könyvtárosként. A Szabad Színház oszlopos tagjaként számos darabban mesében, drámában egyaránt láthatta a közönség.
Helytörténészként sok-sok érdeklődővel ismertette meg vezetett sétáin a belváros titkos helyeit, a város szobrainak történetét.
Történész végzettségéből eredő kíváncsiságának köszönhetően nemcsak előadásaiban hallgathatjuk, hanem kézbe is vehetjük írásait. Magony Imre 1991-től rendszeresen publikál. 13 szakkönyvet és monográfiát, egy szépirodalmi művet és közel húsz tanulmányt írt ez idő alatt: többek között Székesfehérvár nemzetőreiről, szobrairól, emlékműveiről, az alkotóról, Bory Jenőről. Fehérvár elesett című regénye Varkocs Györgyről, míg A bűn nyomában a dualizmus kori Székesfehérváron történt bűnökről és bűnüldözőkről szól.
A Székesfehérvári olvasókönyvben sajátos műfajban ötvözi a pontos történelmi adatokat a személyes emlékidézéssel.
Az írásról, a gyűjtőmunkáról, egy-egy könyv születéséről is szól lesz a Vörösmarty Társaság Íróasztal című sorozatában, ahol Magony Imrével Pálfalvi András beszélget október 13-án, pénteken 17 órától a Kossuth utca 14. szám alatt, a Vörösmarty teremben.