-
Szent György napi ünnep
Idén is Szent György-napi ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Hagyományosan 1991 óta minden évben ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmeket, amelyeket az idén Dr. Kiss Erika osztályvezető főorvos, Varga Judit osztályvezető, Csoboth Béla mérnök, Sztankó Jánosné részlegvezető ápoló és Dr. Szántó István osztályvezető főorvos vehetett át.
2025.04.16. -
Felújítják az államalapító szobrát
Közel egyéves előkészítő munkát követően megkezdődhet Szent István monumentális lovasszobrának felújítása: Sidló Ferenc alkotását szerdán emelték le a talapzatáról, s egy hatalmas szállítójárműre téve indultak vele Tatára, ahol a tervek szerint augusztusig befejeződik a restaurálása.
2025.04.16. -
Fókuszban a kapitány
Folytatódott a Nyitrai úti Közösségi Házban Silye Sándor portrébeszélgetés sorozta. Az est vendége Milus Gábor rendőr ezredes, megbízott városi rendőrkapitány volt.
2025.04.16. -
Gyorsító pályán Ukrajna EU-s csatlakozása
Egyedül a magyarok állíthatják meg Ukrajna erőltetett tempójú európai uniós csatlakozását, ami hazánk gazdaságát megoldhatatlan kérdések elé állítaná, és tönkretenné az eddigi eredményeket – hangzott el Székesfehérváron.
2025.04.16.
Az M7-es és a Tűzoltóság építésében is részt vett – Szemerei Sándort köszöntötték 90. születésnapján

Szemerei Sándor 1934-ben született Abán és ott töltötte gyerekkorát is. Már 16 évesen munkába állt a Téglagyárban, 18 éves korától pedig a Videoton raktárosaként dolgozott 22 évig.
Eközben költöztek feleségével Székesfehérvárra, jelenlegi otthonukba. A munkát a Videoton után a Hídépítőnél folytatta, ahol olyan építkezéseken dolgozott, mint a Szent Flórián körúti Tűzoltólaktanya, az Ősz utcai OTP székház vagy az M7-es autópálya.
A nyugdíj után sem tétlenkedett, a kert lett a hobbija, ahol egészen 87 éves koráig olyan hévvel tevékenykedett, hogy felesége gyakran mondta is neki, „lassabban ásson, mert nem bírja gereblyézni." Szemerei Sándort családja is ünnepelte a kerek születésnap alkalmából: fia – talán részben édesapja M7-esen végzett munkájának hatására – útépítő mérnök lett, valamint két fiúunokája és kétéves dédunokája, Lilike.
Az ünnepeltet a város nevében Róth Péter alpolgármester köszöntötte, aki a városi ajándékcsomag mellett a miniszterelnök által aláírt emléklapot is átadta.