-
Előadássorozat az okostelefon veszélyeiről
Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. -
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
Az Önkéntes Haderő Napját ünnepelték Székesfehérváron - két éve történt a "honvédelmi rendszerváltás"
Az önkéntes haderő megalakulásának második évfordulójáról emlékeztek meg november 10-én – a Honvédelmi Minisztérium szervezésében – Székesfehérváron. A Szent István Művelődési Központban megtartott rendezvényen részt vett dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszter, Havril András vezérezredes, a HM Honvéd Vezérkar főnöke, Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, valamint a Magyar Honvédség haderőnemi parancsnokságainak és alakulatainak képviselői. A honvédelmi miniszter beszédében többek közt kiemelte, hogy a XXI. század magyar honvédsége erős, jól szervezett haderővé alakul, amelyet egy integrált parancsnokság fog vezetni. Nő a csapatlétszám, hatékony lesz a kommunikáció és magas a társadalmi elismertség.
A jelenleg folyó korszerűsítés célja, hogy a hadsereg képes legyen hatékony választ adni az új biztonsági kihívásokra, szűkös anyagi lehetőségei közepette is fejleszthesse képességeit, s az elmúlt tizenöt esztendő ellentmondásos változásai után biztonságot, kiszámítható jövőt adjon a katonai hivatást választóknak.
Szekeres Imre szólt arról is, hogy ezúttal nem a politikusok döntöttek a katonákról, és olyan szakmai döntések születtek, amelyek a Magyar : a haderő szerkezetét, a kiképzési rendszert, a stratégiai és hadműveleti vezetés szervezetét, a hadkiegészítési és toborzási rendszert, a katonai egészségügyet és a logisztikát.
A részleteket illetően Szekeres Imre elmondta, hogy a jelenlegi 74 hadrendi elemből 30 marad 42 helyőrségben, 21 ezer 700 fős létszámmal. E létszámból 19 ezer 700 fő a csapatoknál fog szolgálni, 2007. január 1-jén, Székesfehérváron megalakul az Összhaderőnemi Parancsnokság, s jövőre tovább folytatódnak a fejlesztések is. Így a Gripen-program, a pápai bázisrepülőtér fejlesztése, a gépjármű modernizáció, valamint a híradó- és informatikai fejlesztés. A hagyományos képességek fenntartása és fejlesztése mellett nagy súlyt fektetnek a különleges képességek fejlesztésére is, nevezetesen az egészségügyi, a vegyvédelmi, a különleges műveleti és CIMIC-képességekre. A termelő és a fogyasztói logisztikát integráló, új logisztikai rendszer jön létre, megújul a pénzügyi, számviteli rendszer, s ez év végéig befejeződik a Központi Honvédkórház újjáépítése is. Szekeres Imre e fórumon is megerősítette, hogy a kormány döntése értelmében továbbra is változatlan kondíciókkal vonulhatnak nyugállományba azok a katonák, akik húsz év szolgálati viszonnyal rendelkeznek, s felhatalmazást kapott a minisztérium egy, a ma még fiatal korosztályt érintő – az átlagon felüli fizikai és pszichikai terhelést és az áldozatvállalást is elismerő – új nyugdíjrendszer kidolgozására.
A miniszter elismerően szólt a Magyar Honvédség katonáinak felkészültségéről is. Mint mondta, a teljes tiszti állomány rendelkezik legalább egy diplomával, a tisztek, tiszthelyettesek 78 százaléka beszél idegen nyelvet, (60 százalékuk az angolt), s az állomány négyötöde vesz részt évente különböző képzéseken, átképzéseken.
Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere ünnepi beszédében egyebek mellett a város több évszázadra visszanyúló katonai múltjáról, a hadsereg és a civil társadalom közötti kapcsolat erősítésének fontosságáról, valamint a megyeszékhely és a haderőnemi parancsnokság 45 esztendős együttműködéséről szólt. Ezt követően a Honvéd Együttes adott ünnepi műsort, majd a résztvevők városnéző sétán ismerkedtek meg Székesfehérvár nevezetességeivel.