-
Húsvéti programok Sóstón
Péntektől hétfőig, április 18-tól 21-ig, hosszú hétvégére várja a gyermekeket a Sóstó Látogatóközpont. Szombaton és vasárnap kézműves programokkal is kedveskednek a résztvevőknek. A Sóstó Vadvédelmi Központ pedig Vadvasárnapra hívják az érdeklődőket.
2025.04.18. -
Húsvéti jótékonyság
Húsvét alkalmából összefogtak az Alba Fehérvár kosarasai, a PatikaPlus Gyógyszertárak és a Lake Side Hotel, hogy ajándékokkal, finomságokkal lepjék meg a Velencei Gyermekotthon lakóit.
2025.04.17. -
Maroshegyi húsvéthétfő a Rádió lakótelepen
A Rádió lakótelepi játszótérhez invitálják a környék lakóit egy közös „batyus asztalhoz” április 21-én, húsvéthétfőn. A 4. Maroshegyi Húsvéti Asztal rendezvényén kézműves foglalkozások, beszélgetések és ügyességi játékok is várják a résztvevőket.
2025.04.17. -
Zentais gála díjátadóval
Színes, vidám produkciókkal várták a közönséget a Zentai Úti Általános Iskola diákjai és tanárai a Zentais Gálán, amelyen átadták a Zentai Gyűrűt is. Idén rendhagyó módon ketten, Bottka Rózsa igazgató, valamint Gugolya Csilla történelem-földrajz-angol szakos tanárnő vehették át az intézmény elismerését.
2025.04.17.
Az öröm gyertyája is felgyúlt Székesfehérvár adventi koszorúján
A hit és a remény után az öröm gyertyája is felgyúlt Székesfehérvár adventi koszorúján.

Ribi Péter az utazásai alatt szerzett személyes élményeire alapozva beszélt a karácsonyról és a szeretetről. Az elmúlt évtizedekben a világ számos országát bejárta, és beigazolódott számára, hogy minden vallás a szeretetre épül, az emberek mindenhol a szeretetre éhesek. A legfrissebb ehhez kapcsolódó élménye Hongkongban történt, ahol Buddha híres mondásait olvasta egy múzeum falán: „Csak minimális figyelmet fordíts mások rossz cselekedeteire, arra figyelj, hogy Te magad mit csináltál rosszul!” vagy „Ezen a világon a gyűlöletet soha nem lehet legyőzni gyűlölettel. A gyűlölet csak szeretettel győzhető le!” Érdemes meglátnunk a párhuzamot Szent Pál szeretethimnuszával, mely szerint a szeretet türelmes, jóságos, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. A szeretet nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli, mindent eltűr, elhisz, remél és elvisel.
A gyertyagyújtás után Wolf Kati karácsonyi koncertezett a Városház téren.
A Fehérvári Advent programjai december 24-ig folytatódnak, a negyedik gyertyát december 22-én, vasárnap 18.00 órakor dr. Cser-Palkovics András és Spányi Antal megyés püspök gyújtják meg az adventi színpadon.