-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Az ország egyik legkorszerűbb aszfaltkeverő üzemét adták át a Takarodó úton
Mintegy másfél milliárd forintos beruházással készült el a Swietelsky Magyarország Kft. székesfehérvári, Takarodó úti telephelyén az a modern aszfaltkeverő torony, amelyet csütörtökön adtak át ünnepélyes keretek között.
A meghívottakat – így Székesfehérvár képviseletében Mészáros Attila önkormányzati képviselőt, a Városgondnokság munkatársait, a Magyar Közút Zrt. vármegyei igazgatóját, valamint a Kormányhivatal, illetve a környék településeinek képviselőit, a vállalat megrendelőit, beszállítóit – Hegyi Zoltán, a cég ügyvezető igazgatója köszöntötte, aki felvázolta a vállalat magyarországi fejlődését. Az építőipar minden területén (magasépítés, mélyépítés, út- és hídépítés, vasútépítés) tevékenykedő, osztrák alapítású cég egyik fontos tevékenységét jelenti a magasépítésen túl az útépítés, nem véletlen, hogy az éves aszfalttermelése meghaladja a 3,5 millió tonnát. Nevükhöz fűződik például az M6-os autópálya vagy a kétszer kétsávos 8-as főút egy részének megépítése is. A Magyar Közút programjának részeként pedig mintegy 400 kilométernyi utat újítottak fel a közelmúltban.
„A mintegy másfélmilliárd forintból megvalósult aszfaltkeverő üzem megfelel a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak és elvárosoknak, a szénlábnyom csökkentésében is jelentős szerepe van.” – mondta Hegyi Zoltán, aki szerint a beruházás indokoltságát az is mutatja, hogy az elmúlt időszakban Székesfehérváron és környékén nagyon sok projektben vettek részt. Ilyen volt például a székesfehérvári nyugati elkerülő, a seregélyesi elkerülő út megépítése, vagy a 62-es út felújítása.
A város számára is fontos fejlesztést Székesfehérvár nevében Mészáros Attila önkormányzati képviselő üdvözölte. Mint mondta, ha egy cég beruház, az a bizalmat mutatja. Bizalmat a város és a környék települései, a megrendelések iránt. „Amint láthattuk, a cég igen sok munkában vehetett részt akár az egy-, akár a kétszámjegyű utak tekintetében, ám Székesfehérvár számára ugyanilyen fontos volt a Prohászka, a Kis Budai és a Berényi út felújítása, vagy az immár többszáz család számára otthont adó Harmatosvölgy úthálózatának fejlesztése.” – emelte ki Mészáros Attila. Hangsúlyozta, az aszfaltkeverő üzem fejlesztésével több megrendelésre számíthat a cég, ami több adóforintot jelent a város számára, amit aztán ismét útfelújításokra költhet az önkormányzat. Ez pedig a win-win helyzet kiváló példája, amiből leginkább az itt élők nyernek, hiszen jó minőségű utakat, kerékpárutakat, járdákat tudnak majd használni.
Az óránként akár 210 tonna aszfalt előállítására is képes Ammann 210 típusú gép munkába állását jelképező nemzetiszín szalagot Bognár Árpád és Hegyi Zoltán, a cég ügyvezető igazgatói, Klaus Bleckenwegner külföldi leányvállalatokért felelős igazgató, Mészáros Attila önkormányzati képviselő, valamint a cég régiós és gépészeti vezetői vágták át.