-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Nyílt nap a kórházban
Általános iskolás csoportok számára nyitotta meg kapuit a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. A gyerekek megnézhették például a radiológiát, a gyermekosztályt és a skill labort.
2024.11.25. -
A véradókat ünnepelték
A véradókat ünnepelték a Szent István Művelődési Házban. A véradókat a Magyar Vöröskereszt kezdeményezésére minden évben november 22-én ünneplik, és ez a hagyomány Fejér vármegyében is él.
2024.11.25.
Az város oktatását értékelte az alpolgármester és az Oktatási Bizottság elnöke
A város oktatásáról és az Oktatási Bizottság tevékenységének elmúlt négy évéről tartott sajtótájékoztatót a Városházán Boldizs Kálmánné alpolgármester és dr. Vas Rezső az Oktatási Bizottság elnöke. A diákok és a tanárok számának alakulásán túl a gyógypedagógiai hálózat kiépítéséről és az iskolai pszichológusokról is szó volt. A városban 2000 óta 1564 diákkal csökkent az iskolások és 10-el a pedagógusok száma, intézményt pedig nem kellett bezárni. Székesfehérvár középiskoláiba 3875 fehérvári és 6832 vidéki diák jár.
A város oktatásáról és az Oktatási Bizottság tevékenységének elmúlt négy évéről tartott sajtótájékoztatót a Városházán Boldizs Kálmánné alpolgármester és dr. Vas Rezső az Oktatási Bizottság elnöke. A diákok és a tanárok számának alakulásán túl a gyógypedagógiai hálózat kiépítéséről is szó volt.
Székesfehérváron 58 oktatási intézmény, köztük 22 óvoda, 17 általános iskola, 15 középiskola és 2 alapfokú művészeti oktatási intézmény található. A sajtótájékoztatón Boldizs Kálmánná alpolgármester elmondta, hogy az oktatás az elmúlt négy év sikerágazata volt a városban. Az alpolgármester kiemelte a gyógypedagógiai hálózat kiépítését és a pedagógusok továbbképzését is. A városban a gyermekek számának csökkenése ellenére magas színvonalon biztosította az önkormányzat az iskolák zavartalan működését.
A gyógypedagógus hálózattal kapcsolatban Boldizs Kálmánné kiemelte, hogy egyre több a problémás gyermek és az integrációt már óvodában el kell kezdeni. Az elmúlt négy évben bebizonyosodott, hogy szükség van az utazó gyógypedagógusokra. Az iskolai pszichológusokkal kapcsolatban elhangzott, hogy legalább 3-4 oktatási intézményben kell, hogy legyen 1-1 pszichológus, erre nem csak a gyerekeknek, hanem a tanároknak is szükségük van.
Dr. Vas Rezső az Oktatási Bizottság elnöke elmondta, hogy az elmúlt négy évben 57 ülést tartott az Oktatási Bizottság és minden törvényi kötelezettségének eleget tett. Kiemelte, hogy 2000-ben még 23435 tanuló járt iskolába a városban, idén szeptemberben azonban 21871 diák ült az iskolapadba, ami 1564-el kevesebb. A létszám az általános iskolákban csökkent a legjobban, míg 200-ben 10117 általános iskolás volt Székesfehérváron, addig ma 8151 tanuló jár alapfokú oktatási intézménybe. Az Oktatási Bizottság elnöke ezzel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy mindössze 10 pedagógus álláshely szűnt meg a városban és nem kellett iskolát bezárni Székesfehérváron.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a város oktatási intézményeibe jelentősen több vidéki diák jár, mint fehérvári. Az alapfokú oktatási intézményekbe 6910 fehérvári, míg 1241 vidéki, a középfokú oktatási intézményekbe pedig 3875 fehérvári és 6832 vidéki diák tanul.