Bajnokot vert az Alba Volán SC

Nagy várakozás övezte az Alba Volán SC Székesfehérvári bemutatkozását az Erste Bank Eishockey Liga 2008-09-es idényének második fordulójában, hiszen az első körben Linzben nyerni tudtak a kék-fehérek, és a bajnoki címvédő ellen is meglepetésre készültek. A Red Bull Salzburg egyértelműen nyerni jött Fehérvárra, de megszenvedett a Volánnal. Alba Volán SC – Red Bull Salzburg 3–2 (0-0, 2-0, 1-2)
2008.09.22. 00:41 |

Az első húsz percet a hazaiak kezdték jobban, a második percben már Nathan Martz, a fehérváriak kanadai légiósa veszélyeztetett, de Parise hárított. A Volán aztán emberelőnyben tesztelhette a Red Bull védelmét, Palkovics kísérlete jelezte, nem illetődött meg a bajnok érkezésétől az Alba, majd aztán kétszer két perces emberhátrányt védekezett ki sikerrel Ted Sator alakulata. Az emberfóros játék nem ment a Volánnak sem, így emberhátrányból riogatta az osztrákokat, Palkovics lövését hárította a remeklő amerikai kapus. Természetesen Szuper Levente sem unatkozott, leginkább Tratting tartotta melegen. A harmad utolsó perceiben Palkovics fonák húzása akadt el a kapusban, a túl oldalon tevékenykedő vetélytárs, Tratting pedig kétszer tornáztatta meg válaszként Szupert. A hálók tehát nem rezdültek húsz perc alatt, de nem panaszkodhatott a közönség, mert a korongot remek iramban terelték a felek.

A második játékrészt is óriási iramban kezdték a csapatok, és a fehérváriaknak voltak helyzeteik. Előbb Palkovics helyezett a kapu mellé, majd a 26.percben Kovács Csaba szinte ziccer helyzetben lőhetett kapura, de Parise védett úgy, hogy spárgában vetődött ki. Egy perccel később Cibulskis kékvonalas lövését fogta biztosan a kiváló formában védő Szuper. A 28. percben aztán robbant a csarnok, hiszen Vaszjunyin korongjával Nathan Martz korcsolyázott középre, és a kapus lábvédői között juttatta a pakkot a kapuba, vezet a Volán. Sőt, másfél perccel később a fehérváriak kevertek megint a Salzburg kapuja előtt, előbb egy kapuvasat izgulhattak végig Mozart fiai, majd ugyanebben a támadásban Martz közelről kotorta középre a korongot, ahol Fodor Szabolcs várta, és a hálóba pofozta, 2-0. A második gól után ha lehet nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Red Bull, majd Byström büntetésének kivédekezésével kissé elfáradtak a fehérvári játékosok, így a harmad utolsó öt percében Szuper Leventének kellett a lelket tartania csapattársaiban.

A harmadik harmad elején lassulni látszott a Volán játéka, s a 43. percben Heinrich szépített. A fehérváriaknál nem okozott különösebb zavart a bekapott gól, Ocskay kétszer is célba vette kaput, előbb laposan lőtt a kapusba, majd egy iskolajáték végén védett Praise. A 49. percben Szupernek kétszer kellett Koch kísérletét hárítania, majd egy védelmi hiba után, melyben a kapus is benne volt, már nem tudott mit tenni, az 54. percben Tratting góljával egyenlített a Salzburg. Már-már úgy gondolta a Jégcsarnok közönsége, hogy eddig tartott az álom, egyre több hiba csúszott a Volán játékába, azonban amikor már minden salzburgi a hosszabbításra készült, jött Nathan Martz, aki korongot szerzett a vendégek térfelén, Kovácsot indította, aki Palkovicsot hozta helyzetbe, a fehérváriak Palkója pedig két másodperccel a vége előtt nem hibázott, higgadtan emelt a hálóba. 3-2! Nyert az Alba Volán SC a bajnok ellen, s két győztes meccsel tudta le az EBEL idei rajtját.

Alba Volán SC – Red Bull Salzburg 3–2 (0-0, 2-0, 1-2)