-
Elhunyt Kiss Mária Éva
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Facebook-oldalán tette közzé, hogy január 06-án 63 éves korában, hosszan tartó betegséget követően elhunyt Kiss Mária Éva, az intézmény egykori ápolási igazgatóhelyettese.
2025.01.07. -
65 év felettiek támogatása
Idén is tízezer forintos egyszeri támogatásban részesülhetnek a fehérvári állandó lakcímmel rendelkező, 65 év feletti időskorú polgárok. A támogatási kérelemhez szükséges adatlap letölthető a város honlapjáról és átvehető a Városháza portáján is.
2025.01.07. -
300-400 milliárd ingatlanra
A Magyar Nemzeti Bank arra szólítja fel a magánnyugdíjpénztárakat, hogy készüljenek fel az ügyfelek ingatlancélú szolgáltatási igényeire.
2025.01.07. -
Őssejt-donort keresnek
Segítséget kér egy székesfehérvári, ma Svédországban élő fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejt donor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát.
2025.01.07.
Bajtársiasság és hazaszeretet - a hajdani ejtőernyős alakulatra emlékeztek
A néhai 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj emléke előtt tisztelegtek
A hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete azt a megemlékezést, amelyen a honvédség aktív és nyugállományú katonái mellett Székesfehérvár polgárai a magyar repülés és ejtőernyőzés aktív és veterán tagjai előtt hajthatnak fejet.
„Az ejtőernyősök mindenhol a világon a katonai szervezetek elitjéhez tartoznak.”
A Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnokságának nevében Hajnal István ezredes, a Szárazföldi Parancsnokság parancsnok helyettese köszöntötte a megemlékező veteránokat és emlékezett meg a katonai ejtőernyőzésről. Mint mondta a magyar katonai ejtőernyőzés története, mely szorosan összefügg a katonai repülés történetével.
Felelevenítette, hogy az első magyar katona, aki ejtőernyővel ugrott vitéz Boksay Antal volt 1918. március 23-án, majd 1938 szeptemberében vitéz Bertalan Árpád vezetésével alakult meg a Magyar Királyi Honvédség első ejtőernyős zászlóalja. A II. világháború után 1948-ban szervezték újjá az ejtőernyős fegyvernemet és egészen 1954-ig Fehérváron a Sóstói repülőtér fontos része volt az ejtőernyős alakulat.
Az ünnepségen néma tiszteletadással emlékeztek az elhunyt ejtőernyősökre is, akik a második világháborúban, vagy a kiképzés során balesetben vesztették életüket.