Bálint Éva és Belej-Fekete Bálint a 12 órás futás országos bajnokai

Március 7-én, szombaton Székes- fehérváron rendezték meg a 12 órás futás országos bajnokságát. Az 1100 méter hosszú hitelesített körpályán a résztvevő futóknak minél több kört kellett megtenniük a rendelkezésükre álló idő alatt. A remek futóidőben elrajtoló népes mezőnyben a 12 órás futók mellett a 6, a 4 és a 2 órás betétszámban induló futók is ott voltak.
2015.03.09. 10:28 |
Március 7-én, szombaton Székesfehérváron rendezték meg a 12 órás futás országos bajnokságát. Az 1100 méter hosszú hitelesített körpályán a résztvevő futóknak minél több kört kellett megtenniük a rendelkezésükre álló idő alatt. A remek futóidőben elrajtoló népes mezőnyben a 12 órás futók mellett a 6, a 4 és a 2 órás betétszámban induló futók is ott voltak.
A 12 órás országos bajnokságot végül a férfiaknál Belej-Fekete Bálint nyerte meg 139,983 kilométeres eredménnyel. A dobogó második fokára Sipos Csaba állhatott fel 136,865 kilométeres eredményének köszönhetően, a harmadik helyen pedig Pula Tamás végzett 136,374 kilométerrel.

A hölgyek versenyében Bálint Éva diadalmaskodott és lett országos bajnok, 123,041 kilométeres teljesítménnyel. Második helyen Máténé Varju Edit végzett 119,002 kilométerrel, míg a harmadik Kisháziné Zombory Erika lett 115,705 kilométerrel.

A versenyt az Ironteam SE rendezte az OptiVita Ultrafutó Kupa keretében, melynek következő állomása a 24 órás országos bajnokság lesz április 25-26-án lesz Sárváron.