Bár két gól is volt a fehérvári előny, mégis a Znojmo győzött

Két góllal is vezetett már a SAPA Fehérvár AV 19 a Znojmo ellen, a vendégek azonban a második harmadban egy perc alatt egyenlítettek, majd Boruta révén a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezték. A csehek minden bizonnyal a felsőházba kerülnek,a Volánnak pedig most már a Dornbirnra is figyelnie kell.
SAPA Fehérvár AV19 - HC Orli Znojmo 3-4 (1-0, 2-3, 0-0, 0-1)
2014.01.03. 21:57 |

Tokaji és Yellow Horn nélkül vágott neki a Znojmo elleni csatának a Volán, előbbinek a könyökével akadnak gondok, míg utóbbi már elkezdte az edzéseket a Winter Classic-on elszenvedett sérülése után. Mindezek ellenére jól indult a találkozó hazai szempontból, nem sokon múlt, hogy az első perc végén talpra ugorjon a fehérvári publikum, Sarauer helyzete azonban kimaradt. Majd újabb veszteség érte a Volánt, Sikorcint kellett egy ütközés után lesegíteni a jégről. Egy perc elteltével Bartos ért bele veszélyesen egy lövésfélébe, jelezve, a csehek is jégen vannak, ezután is inkább a Znojmo lőtt, támadott többet. Aztán viszont Kovács egy remek csellel becspata védőjét, szemtől-szembe került a kapussal, aki, mint a videózás után kiderült, még éppen odaért a bal alsó sarokba, és a vonal előtt megfogta a pakkot. Ettől felébredt a Volán, több ziccert, helyzetet is kidolgoztak Banhamék, majd jött egy kiváló kontra, Sarauer indult meg a balszélen, aki remekül tálalt a hosszún érkező Naglichnek, aki nem hibázott, a 15. percben előnybe került a Volán, és ez a harmad végéig így is maradt.

Egészen pontosan 39 másodperc pergett le a második 20 percből, amikor Banham lövésre szánta el magát, Landsmanról kijött a korong, amit Sarauer beütött. Szinte azonnal jött a válasz, a Fehérvár a saját harmadában vesztett korongot, amit Podesva lőtt Hetényi kapujába. Két perccel később ismét kettő volt közte, egy buli után Szirányi vállalkozott lövésre, jól tette, hatalmas gólt tapasztott Landsman kapujába, akit ezután Reznar mester le is cserélt, jött a helyére, Sasu Hovi. 28 percet kellett várni az első kiállításra, Sertich azonban a büntetőpadról visszatérve majdnem gólt szerzett, maradt a 3-1. Nem sokkal később Mihály játszott össze Sertich-csel, ez is nagy helyzet volt, ahogy Jackmané is, ekkor Hovi védett. És ahogy ilyenkor lenni szokott, a sok kihagyott helyzetet megbüntette az ellenfél, és egy perc alatt egyenlítettek. Előbb nagyszerű összjáték végén Pucher lőtt gólt miután remek passzt kapott Havliktól, majd egy buli után Jiranek talált be, 3-3-nál érte az együtteseket a záró harmad.

Az utolsó 20 perc elején beszorult a Volán, de igazi helyzetet nem tudott kidolgozni a cseh csapat, négy perc kellett, hogy az első ígéretes támadást vezesse a Volán. Majd jött egy érvénytelen vendég gól, Hetényit akadályozták. Ismét Hetényi került a figyelem középpontjába, a znojmoiak háromszor is lőttek, a magyar kapus mindannyiszor védett. A harmad derekán Hetényi újabb bravúrt mutatott be, nagyon kellett ez a védés is! 50 perc telt el a meccsből, amikor jött az első vendég kiállítás, Bartos mehetett pihenni, majd őt követte egy perccel később Banham. Négy a négynél Mihály vihette a kapura pakkot, lövése kijött Hoviról, az akciót kísérő Szirányi előtt azonban elcsúszott a korong, ekkor hét perc volt hátra. Két perccel a lefújás előtt Fiala mehetett ziccerben, de kimaradt a lehetőség, 3000 fehérvári drukker szisszent fel egyszerre. A rendes játékidő utolsó másodperceit végig támadta a Volán, de jöhetett a hosszabbítás. Amelyben az elején a Volánnak lett volna lehetősége eldönteni a meccset, végül mégis a vendégek örülhettek. A Znojmo nagy lépést tett a felsőház felé, a Volánnak pedig mostantól hátrafelé, a Dornbirnra is figyelnie kell.

Gólszerző: Naglich, Sarauer, Szirányi, illetve Podesva, Pucher, Jiranek, Boruta.