-
Téli tárlat a Pelikánban
November 22-én pénteken 18 órától tartják az idei Téli tárlat megnyitóját a Pelikán Galériában. A Szent István Király Múzeum és a Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállítást Domány Adél művészettörténész nyitja meg.
2024.11.21. -
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Barokk harmóniákkal folytatódik a Somorjai Sorozat
A Somorjai-sorozat harmadik, a Szent István teremben megrendezett hangversenye a barokk zenekari zene gazdag kincsestárából válogatott művekkel várja az érdeklődőket. A koncert első felében az olasz hegedűiskola ragyogó komponistáinak muzsikája csendül fel. A nyitószám Arcangelo Corelli 1714-ben megjelent, a kortársak számára inspiráló mintaként szolgáló, tizenkét concerto grossóból álló sorozatának energikus negyedik darabja lesz, amelyre Velence nagy muzsikusa, Antonio Vivaldi szenvedélyes d-moll hegedűversenye felel. Corelli egyik legkiválóbb tanítványa, a pályafutásának legnagyobb részét Angliában és Írországban eltöltött Francesco Geminiani, mestere előtt tisztelegve dolgozta át annak híres, az Ibériai-félszigetről származó La Folia-téma felett eredetileg szólóhegedűre és basso continuóra készült variációsorozatát briliáns zenekari kompozícióvá.
A hangverseny második felében a német barokk két, egymással személyes jó viszonyt ápoló mestere kap szót. Előbb a különböző nemzeti stílusokban egyformán otthonosan mozgó Georg Philipp Telemann lengyel motívumokat felhasználó, hangulatos concertója hangzik el, majd Johann Sebastian Bach ünnepi fényben ragyogó D-dúr zenekari szvitje zárja az emlékezetesnek ígérkező este műsorát, amelynek hangversenymestere Kalló Zsolt, a szombathelyi Capella Savaria Zenekar művészeti vezetője, Kalló Zsolt Liszt-díjas hegedűművész lesz.