-
Fákat és több ezer évelőt is ültetnek
A Városgondnokság kertészei elkezdték a Prohászka liget teljes felújítását. A parknak a szerkezete nem fog változni, minden marad az eredeti formában, de teljesen megújul a fűfelület, ami összesen 1200 négyzetméter, felújítják a sétányokat 832 négyzetméteren, fákat ültetnek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba.
2024.11.13. -
BIM alapú tervezés a Jákyban
Hétfőn délelőtt adták át a MASTERPLAST segítségével és támogatásával létrehozott új, digitális tantermet a Székesfehérvári SZC Jáky József Technikumban. A teremben a diákok a BIM (Building Information Modelling/Management) tervezőprogram használatát tanulhatják meg.
2024.11.11. -
Új belgyógyászati tömb
Már csak az álmennyezet utal arra, hogy még zajlik a kivitelezés a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorciumában épülő kórházépületen. Már a tereprendezés is a végéhez közeledik a székesfehérvári Szent György Kórház több mint 6100 négyzetméteres új belgyógyászati tömbjének építésénél.
2024.11.05. -
Zöldebb lesz a Géza tér
A régészeti feltárások és az új burkolat építése után, szerdán reggel elkezdődtek a növényültetési munkálatok a Géza nagyfejedelem téren. A Belváros új közösségi terén 11 nagyobb fát, 20 lombhullató cserjét, 28 rózsát, 817 tő évelő növényt, díszfüveket és 2610 virághagymát ültetnek a Városgondnokság kertészei.
2024.10.30.
Befejeződött a csatornahálózat bővítése Székesfehérváron és három környező településen
A terveknek megfelelően határidőre befejeződött a csatornahálózat bővítése Székesfehérvár korábban még csatornázatlan területein, valamint Pátkán, Pákozdon és Seregélyesen. A mintegy 8,57 milliárd forint összköltségű projekt során a kivitelezők csaknem 190 kilométernyi vezetéket építettek – hangzott el azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyen a települések polgármesterei mellett részt vettek a kivitelezők és a közreműködő szakhatóságok képviselői is.
2012.11.15. 12:55 |
A terveknek megfelelően határidőre befejeződött a csatornahálózat bővítése Székesfehérvár korábban még csatornázatlan területein, valamint Pátkán, Pákozdon és Seregélyesen. A mintegy 8,57 milliárd forint összköltségű projekt során a kivitelezők csaknem 190 kilométernyi vezetéket építettek – hangzott el azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyen a települések polgármesterei mellett részt vettek a kivitelezők és a közreműködő szakhatóságok képviselői is.
„Kiemelkedő jelentőségű az elmúlt közel két évben lezajlott szennyvízcsatorna-hálózat bővítés, ezzel megvalósult Székesfehérvár 100 %-os csatornázottsága.” – mondta el a mai projektzárón dr. Cser-Palkovics András, aki köszönetét fejezte ki a társulásban, a beruházásban és a kivitelezésben résztvevőknek. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta: „A megyeszékhelyen közel 2000 ingatlan köthet rá a hálózatra. Az elmúlt másfél év alatt kiépült a szennyvízcsatorna-hálózat többek között Kisfaludon, Csalán és Börgöndön, valamint az Öreghegy korábban csatornázatlan utcáiban. A beruházás a környezetünk megóvása érdekében tett nagy lépés. A csatornázás után az utak sávos helyreállításán felül több utcában megtörtént az útburkolat teljes felújítása is, amelyet városunk önerőből, a Saára Gyula-program részeként valósított meg és folytat a jövő évben.” – tette hozzá dr. Cser-Palkovics András.
Több mint 6500 háztartás számára jelent bekötési lehetőséget az Európai Unió által támogatott környezetvédelmi projekt keretében megvalósult beruházás. A 2011 márciusában megkezdődött kivitelezési munkák az eredeti ütemezésnek megfelelően 2012. október 30-ig befejeződtek. A munkálatok bő másfél évig tartottak és ez idő alatt az elkészült csatornaszakaszok rész-műszaki átadásával egyes településrészek háztartásai már korábban, szakaszosan csatlakozhattak a hálózatra. A hálózat üzemeltetője a Fejérvíz Zrt.
A Hiemer-házban tartott projektzáró rendezvényen Pákozd, Pátka és Seregélyes polgármesterei is köszönetüket fejezték ki a szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése kapcsán. Mint elhangzott, a projekt körülbelül 20 és félezer lakos javát szolgálja a négy településen, amelyek a Velencei-tó érzékeny és fokozottan érzékeny vízgyűjtő területén találhatóak, ezért itt különösen fontos a keletkező szennyvizek megfelelő összegyűjtése. A beruházás eredményeképpen javul a Velencei-tó vízminősége is.
A „Székesfehérvár Megyei Jogú Város és térsége – Pákozd, Pátka, Seregélyes – szennyvízcsatorna hálózatának bővítése” tárgyú projekt tervezett nettó összköltsége 8,57 milliárd forint volt. A támogatásokon felül a négy önkormányzat 2,14 milliárd forintos önerőt biztosított. A kivitelezési szerződéshez képest nettó 167,7 millió forintos megtakarítás jelentkezik. Ez abból adódik, hogy a kivitelező konzorcium többlet- és pótmunkák nélkül valósította meg a szennyvízelvezető rendszert. A kivitelezési munkák befejeződtek, de a projekt teljes lezárására az üzemeltetéshez szükséges gépek leszállítása után, 2013-ban kerül sor.
A beruházással nemcsak az egyes porták tulajdonosai, hanem a résztvevő önkormányzatok is gyarapodtak, hiszen a projekt keretében megvalósított létesítmények Pákozd, Pátka, Seregélyes és Székesfehérvár önkormányzatának 100 százalékos tulajdonába kerültek.