Bemutatkoztak a Grundfos Magyarország új gyárigazgatói Székesfehérváron

Több hónapos előkészítő munka után új szervezeti struktúrában működnek Grundfos Magyarország Kft. magyarországi gyárai. Csütörtökön délelőtt a székesfehérvári gyárban tartott tájékoztatót a két gyárigazgató a vállalat hazai működéséről.
2019.09.05. 10:49 |
Bemutatkoztak a Grundfos Magyarország új gyárigazgatói Székesfehérváron

Kiemelt feladatnak tekintjük, hogy a gazdaság szereplőivel, főbb foglalkoztatókkal jó kapcsolatot ápoljunk – mondta Dr. Simon László kormánymegbízott. Hangsúlyozta, hogy a Grundfos élen jár a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásában és csak Fehérváron mintegy ötven megváltozott munkaképességű ember dolgozik a cégnél.

Az ország egyik legjelentősebb ipari parkjában talált otthonra a Grundfos Fehérváron – mondta Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere, aki arról is beszélt a találkozón, hogy a város és az állam közös adóssága a körforgalom kérdése, melynek átalakításához megszülettek már a döntések és hamarosan véget ér a tervek engedélyeztetési eljárása, így 2020-ban megtörténik a kivitelezés. Mint mondta a negyedik sztráda lejáró megvalósításán is dolgoznak, ami párhuzamos a már eldöntött 81-es út négysávosításával. Kiemelte, hogy a Grundfos régóta partnere Székesfehérvárnak, mely a világ legmodernebb technológiáját alkalmazza a városban. "Nagyon fontos partner a vállalat a munkaerőpiacon és élen jár a hulladékgazdálkodás tekintetében is, továbbá a társadalmi felelősségvállalásban, ami az oktatáson kívül a város sportjában is megjelenik."

A Székesfehérvár Gyáregység igazgatói megbízását Udvar Csaba kapta meg, a Tatabánya Gyáregység igazgatója pedig Szurdy Olivér lett. Mindkét egység legfontosabb célja 2020-ban a termelékenység és a folyamat megfelelőség javítása. Jövőbeni terveik között szerepel még a moderált növekedés, a termelés hatékonyabbá tétele és a termelési portfolió magasabb hozzáadott érték irányába való fejlesztése. Mindkét igazgató Niels Möller Jensen európai termelési alelnöknek fog jelenteni.

Mint elhangzott a továbbiakban is aktív részese lesz a cég a városok életének. Ide tartozik például az együttműködés folytatása Tatabányán a Grundfos Kézilabda Clubbal, Székesfehérváron a Hydro Fehérvár AV19 hokiklubbal, de fontosnak tartják a helyi rendezvények támogatását, és az azokon való aktív részvételt, a helyi közép- és felsőoktatási intézményekkel való aktív kapcsolattartást és a kölcsönös partneri viszony fenntartása is céljaik között szerepel.

Udvar Csaba a Székesfehérvári gyáregység igazgatója, aki 12 éve dolgozik a Grundfos Magyarországnál elmondta, hogy több mint kétezer munkavállalója van a Grundfosnak Magyarországon, közülük mintegy hetven mérnök dolgozik a kutatás-fejlesztési területen. Székesfehérváron 735-en dolgoznak. Szundy Olivér a tatabányai gyár igazgatója arról beszélt, hogy az elmúlt 12 éves fehérvári sikertörténet nem lett volna lehetséges, ha nem kapunk meg minden segítséget a várostól, az államtól és a helyi közösségtől. Mint mondta ugyanazt az értékrendet és vállalati kultúrát folytatjuk majd, mint ami Török László igazgatósága alatt volt jellemző a Grundfosnál.

A Grundfos minden évben aktív résztvevője a Kutatók Éjszakája programjainak.

A Grundfos vállalatcsoport a világ legnagyobb szivattyúgyártó cége, 43 országban 74 vállalata van. 

A három magyarországi gyártóegység közel 65 ezer négyzetméteres: az elsőben villanymotorokat, a másodikban nagyméretű keringető és szennyvíz-szivattyúkat, a harmadikban szennyezettvíz-szivattyúkat és nyomásfokozó szivattyúkat állítanak elő. A vállalat hetven mérnökkel segíti a dán anyacég kutatás-fejlesztési tevékenységét, a néhány éve átadott új fehérvári gyárban megannyi fejlesztőmérnököt foglalkoztatnak. Egy közel 5000 négyzetméteres laboratórium mellett Székesfehérváron épült meg Európa legmodernebb és legnagyobb szivattyú tesztberendezése. Az 1500 köbméteres tesztmedence legmélyebb pontja 14 méterrel van a padlószint alatt és a legnagyobb tesztelhető szivattyúcsonk átmérője egy méter.

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.