-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Beszorult sérültek mentését gyakorolták a fehérvári tűzoltók
A tűzoltóknak a műszaki mentésekhez rendszeresített eszközökkel, meghatározott vágási pontokon olyan elővigyázatossággal kellett szétvágniuk a járművek karosszériáját, mintha valóban emberek, sérültek tartózkodtak volna benne. Először az oldalsó ajtókat és merevítő oszlopokat, majd az első szélvédőt távolították el. Ezt követően hidraulikus ollóval és az úgynevezett Force-baltával két oldalról bevágták a tető egy részét, majd felhajtották a karosszériát.
A tűzoltók ezután egy frontális ütközés feltételezése alapján folytatták a mentést, mely szerint a sofőr a műszerfal és az eldeformálódott ülés közé szorult. Ilyen esetben az úgynevezett feszítőhengerrel gyorsan és eredményesen lehet a beszorult sérülteket kimenteni.
A katasztrófavédelmi kirendeltség a hivatásos tűzoltók szakmai képzésének részeként félévente szervez hasonló műszaki mentési, roncsvágási gyakorlatokat az Alcufer Fejér megyei telephelyén. A gyakorlat célja, hogy a tűzoltók a műszaki mentési eszközöket minél szakszerűbben, rutinosabban alkalmazzák, annak érdekében, hogy valós helyzetben minél gyorsabban segíteni tudjanak a sérülteken.