BM OKF VTR (BETA) - Androidon már érkeznek a jelzések

 November huszonötödikén bemutatta és elindította az okostelefonokra és táblagépekre kifejlesztett, országosan, ingyenesen elérhető veszélyhelyzeti tájékoztató alkalmazását a BM Országos katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A rendszer egy hónapon keresztül üzemszerű teszt módban működik, egyelőre az androidos készülékeken.
Töltsd le itt és teszteld!
2013.11.25. 20:15 |
November huszonötödikén bemutatta és elindította az okostelefonokra és táblagépekre kifejlesztett, országosan, ingyenesen elérhető veszélyhelyzeti tájékoztató alkalmazását a BM Országos katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A rendszer egy hónapon keresztül üzemszerű teszt módban működik, egyelőre az androidos készülékeken.Û
Töltsd le itt és teszteld!

A sajtótájékoztató keretében tartott bemutatón a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója úgy fogalmazott, a katasztrófavédelem olyan új informatikai megoldást keresett, amely megfelel a mai kor igényeinek és eljuttat minden olyan információt a felhasználókhoz, amelyek segítik az állampolgári öngondoskodást.
A veszélyhelyzeti tájékoztató rendszer, mondta dr. Bakondi György tű. altábornagy, egyebek mellett meteorológiai, közlekedési vonatkozású tudnivalókról tájékoztat, de ugyanúgy megjelennek rajta bizonyos tűzoltói beavatkozások is. A dolog nem előzmény nélküli, emlékeztetett a főigazgató, hiszen a hazai tavakon már működik lakossági riasztó, tájékoztató rendszer. Éppen ezért a katasztrófavédelem azokkal szövetkezve fejlesztette ki az alkalmazást, akikkel már jól tudott eddig együtt dolgozni – a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesülettel és a Microsoft Magyarország Kft.-vel.
Az applikáció alternatíváiról, részleteiről az informatikai főosztály vezetője, Tanka László tű. ezredes adott tájékoztatást. Elmondta, hogy a szakterület felmérte a kínálkozó lehetőségeket, és kiderült, egy SMS-küldő rendszer amellett, hogy drága lett volna, nem adott volna lehetőséget területi szűrésre, csak viszonylag rövid üzeneteket lehetett volna azon továbbítani, és az sem lett volna biztos, hogy célba is érnek, például az okostelefonok nem támogatják a funkciót. A „befutó” így a mobilinternet alapú, PUSH-technológiájú üzenetküldés lett, amely olcsó, tömegesen el lehet vele érni a felhasználókat, képes földrajzi szűrésre, hang- és fényjelzést tud adni. A mai napon, mondta a főosztályvezető, az androidos alkalmazás üzemszerű tesztjét indítja el a katasztrófavédelem, az iOS és a Windows Phone operációs rendszerekre később lesz elérhető az applikáció. Az ezredes beszélt arról is, hogy háromfajta jelzés érkezik a felhasználókhoz: a kéken jelölt tájékoztatás, a sárga színkódú figyelmeztetés, valamint a piros színű riasztás. Mindenki maga dönti el, milyen földrajzi területről kíván információt kapni, milyen szintű jelzést szeretne fogadni, sőt, mindegyikhez külön hangjelzés is beállítható. A szöveges információ mellé térképes megjelenítés is társul. A rendszer – beállítástól függően – érzékeli, ha a felhasználó belép egy-egy olyan zónába, ahol valamilyen jelzés van érvényben és automatikusan megküldi a szóban forgó tájékoztatást, figyelmeztetést vagy riasztást. Összefoglalva, mondta Tanka László, a veszélyhelyzeti tájékoztató rendszer előnye az alacsony üzemeltetési költség és a redundáns (párhuzamos) kiépítés, a hátránya, hogy mobilinternet szükséges hozzá. Kérdésre válaszolva a főosztályvezető hozzátette, az applikáció csekély adatforgalmat generál, a ma kapható mobilinternet-csomagokban lévő adatmennyiség bőven elegendő hozzá.

Magyarország

  1. Hétvégi vásárlás adományozással

    Vasárnapig tart az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciója a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervezésében. Az ország 154 településén 365 áruházban összesen 6500 önkéntes gyűjti majd az adományokat. Székesfehérváron nyolc helyszínen, a kasszák melletti gyűjtőpontokon az Élelmiszerbank zöld mellényt viselő önkéntesei köszönettel fogadják a hűtést nem igénylő, tartós élelmiszereket, édességeket.

    2024.11.16.
  2. Nemzeti konzultáció a magyar érdekek mentén – részvételre kérik a lakosságot

    A válságok korában élünk, egymás után vagy egymással egyidőben jelennek meg súlyos konfliktusok a világban. Ilyen helyzetben fontos a gazdasági semlegesség, valamint az, hogy egyetértési pontokat alakítsunk ki és közösen döntsünk a céljainkról – hívták fel a figyelmet Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők közös székesfehérvári sajtótájékoztatójukon. A honatyák a nemzeti konzultáción való részvételre kérték a lakosságot.

    2024.11.15.
  3. A Magyar Jelnyelv Napja

    A magyar jelnyelvről és a magyar jelnyelv használatáról szóló 2009. évi CXXV. törvényt november 9-én fogadták el. E törvény megszületésének jelentőségét elismerve, e nap emlékére november 9. a magyar jelnyelv napja 2017 óta, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének kezdeményezése nyomán.

    2024.11.09.
  4. Nemzeti gyásznap

    November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 68. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. November 4-én, hétfőn 18.30-kor néma mécsesgyújtás és megemlékezés lesz az Országalmánál. A Nemzeti Gyásznapon az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira emlékezik Székesfehérvár.

    2024.11.04.