-
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04. -
Elektromos Ikarusok Fehérvárról
Újabb 20 darab környezetkímélő, tisztán elektromos meghajtású, Ikarus 120e típusú autóbusz érkezik a Volánbusz flottájába. Az Energiaügyi Minisztérium és a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. támogatásával Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán "zöldül" Fehérváron készülő járművekkel helyi autóbusz-állomány.
2024.10.30.
Bokrétaavató-ünnep - állnak a Grundfos új gyárának falai
Fontos mérföldkőhöz érkezett a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. székesfehérvári gyárbővítése, hiszen már állnak az új üzemrész falai. Ennek alkalmából bokrétaavató ünnepséget szerveztek. A Grundfos Magyarország Gyártó Kft 2000-ben kezdte meg a termelést Magyarországon. A szivattyúk és azokhoz szükséges motorok gyártásával foglalkozó vállalatcsoport vezetősége tavaly döntött egy negyedik gyár megépítéséről – Székesfehérváron.
2013.01.21. 15:40 |
Fontos mérföldkőhöz érkezett a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. székesfehérvári gyárbővítése, hiszen már állnak az új üzemrész falai. Ennek alkalmából bokrétaavató ünnepséget szerveztek. A Grundfos Magyarország Gyártó Kft 2000-ben kezdte meg a termelést Magyarországon. A szivattyúk és azokhoz szükséges motorok gyártásával foglalkozó vállalatcsoport vezetősége tavaly döntött egy negyedik gyár megépítéséről – Székesfehérváron. A már működő üzem mögött indult el a beruházás.
A Grundfos Magyarország Gyártó Kft. a korábban Dániában folyó motorgyártást 2000-ben helyezte át Tatabányára. Egy évvel a motorgyár megnyitása után megépült a második üzem is, majd 2007-ben átadták a székesfehérvári gyáregységet. Ennek bővítése zajlik most.
A GMH három gyártóegysége közel 65.000 m2 alapterületet tesz ki, amiből 20.000 m2 Székesfehérváron található. Az első gyáregységben villanymotorokat gyártanak, a második gyáregységben nagyméretű keringető- és szennyvíz szivattyúkat, a harmadikban pedig - a székesfehérvári gyáregység - szennyezett-víz szivattyúkat és nyomásfokozó szivattyúkat állítanak elő. A vállalat összesen közel 2000 főt foglalkoztat.
A Grundfos az elmúlt 12 évben meghatározó CSR tevékenységekkel is segítette Tatabánya és Székesfehérvár körzetét. Ide tartozik a megváltozott munkaképességű dolgozók létszámának bővítése a „Konszenzus a Foglalkoztatási rehabilitációban” program keretében, a sporttámogatások, óvodák, iskolák és egyéb támogatások. A vállalat már 2001-ben létrehozta a ma már több mint 90 főnek munkát biztosító rehabilitációs csoportot, ahol a speciális feladatokat a dolgozók megmaradt képességeire építik.
A vállalatcsoport vezetősége 2012 folyamán döntött a negyedik gyár megépítéséről – Székesfehérváron. Az új székesfehérvári gyár megépítéséről és a vállalat elképzeléseiről Török László a magyarországi ügyvezető igazgató és Dr. Kocsis Zoltán gyárigazgató beszélt a bokrétaavató ünnepség résztvevőinek. Mint elhangzott: ez nagyon jó hír a magyarországi Grundfos minden dolgozója és érintettje számára, mivel így a termelésünknek lehetősége nyílik még jobban kiszolgálni a piacok növekvő igényeit.
A vállalatcsoport vezetősége 2012 folyamán döntött a negyedik gyár megépítéséről – Székesfehérváron. Az új székesfehérvári gyár megépítéséről és a vállalat elképzeléseiről Török László a magyarországi ügyvezető igazgató és Dr. Kocsis Zoltán gyárigazgató beszélt a bokrétaavató ünnepség résztvevőinek. Mint elhangzott: ez nagyon jó hír a magyarországi Grundfos minden dolgozója és érintettje számára, mivel így a termelésünknek lehetősége nyílik még jobban kiszolgálni a piacok növekvő igényeit.
Székesfehérvár Önkormányzata örömmel üdvözli a cég döntését, ezt az ünnepségen is megerősítette dr. Cser-Palkovics András polgármester. „Jó partnerre találtunk a Grundfos cégben, mint ahogy mi jó partnerei vagyunk a vállalatnak. Éppen ez a helyi gazdaságpolitikánk egyik fő törekvése, amellyel véleményünk szerint Székesfehérvár hosszú távú versenyképessége, valamint gazdasági központi és foglalkoztatási szerepe megőrizhető. Egy tőkeerős, stratégiai partnerségben gondolkozó céget ismertünk meg, amely elkötelezett a környezetvédelem mellett és jelentős számú megváltozott munkaképességű embert foglalkoztat. A mostani fejlesztés eredményeként a gyártás mellett a kutatás-fejlesztési tevékenység is erősödik városunkban, és így a fiatal most végzett mérnököknek helyben, Székesfehérváron tudunk biztos megélhetést és perspektívát nyújtó életpályát kínálni. Ez a jövő legalább olyan fontos, mint a mindennapok gazdasági sikerei.” – mondta el dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.
Az új gyáregység célja a nagyméretű szivattyúk gyártásával a projekt-központú szolgáltatások bővítése. A gyártócsarnok építése 2012 júliusában kezdődött, és a termelő csarnok mellé labor terület, kutató iroda és szolgáltató épület is fog tartozni.
A vállalat a 2007-ben elkezdett K+F tevékenységre a felkészülést tovább folytatta, 2012-ben már 60 mérnökkel segítette a dán K+F tevékenységét, az új gyárban akár 120 fejlesztő mérnököt is tud foglalkoztatni, s egy közel 5000 m2-es laboratórium áll majd rendelkezésükre, ahol a prototípusok kísérletei folyhatnak. A fizikai dolgozók felvétele 2013 második negyedévében kezdődik és 2014 során mintegy 200-250-en lesznek. 2015 végére összesen - a kutató mérnökök létszámának növelésével - az újonnan épülő gyárban 300-350 főnek lesz munkája.
Ezzel a bővüléssel, amely 2012-ben több mint 5 milliárd és 2013-ra több mint 12 milliárd forint beruházást jelent Magyarországon, a Grundfosnak lehetősége nyílik majd még jobban kiszolgálni a piacok növekvő igényeit és tovább növekedni árbevételben és létszámban.