-
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsony a Református Egyházközségnél
December 24-én 15 órakor Szenteste délutáni, 22 órakor pedig Zenés-Gyertyafényes istentisztelet lesz a Budai úti Református templomban. Karácsony első napján, december 25-én 10 órakor ünnepi istentisztelet lesz úrvacsorával és összevont kisiskolás és ovis gyermek-istentiszteletek. 15 órakor pedig Istentisztelet lesz a Börgöndi Kápolnában úrvacsorával.
2024.12.24. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Bory Jenő Múzsájára emlékezünk
Boryné Komócsin Ilona emlékkiállítás látható március 13-ig a Kossuth utcai Vörösmarty Teremben. A tárlatot Szűcs Erzsébet művészettörténész rendezte.
Boryné Komócsin Ilona emlékkiállítás látható március 13-ig a Kossuth utcai Vörösmarty Teremben. A tárlatot Szűcs Erzsébet művészettörténész rendezte.
Boryné Szegeden született 1885-ben. Korán árvaságra jutott, nevelőszüleinél azonban igazi otthonra találva töltötte fiatal korát. Itt végezte alap- és középfokú tanulmányait, melynek során tanítónői képesítést szerzett. Szeged város ösztöndíjával a Budapesti Mintarajziskolában Székely Bertalan tanítványaként ismerkedett a festészettel. Itt találkozott Bory Jenővel, akivel 1907-ben házasságot kötött. Házasságuk alatt három gyermekük született, Klára és Ilona (ikrek) 1910-ben, György 1914-ben. A II. világháború végéig Budapesten éltek, a nyári iskolai szüneteket Székesfehérvárott a Bory-várban töltötték, ahova 1945 után visszavonultak. Élete során portrékat (Prohászka Ottokár püspök, Sajó Elemér, Grohmann Lajosné stb.) és csendéleteket festett. Csendéleteinek témája szinte mindig a saját maga által létrehozott kertjének virágai voltak. Életében önálló kiállítása nem volt. Családanyai és hitvesi szerepe kárpótolta a kiállításokon való részvétel elmaradásáért. Művei megszületésüktől kezdve napjainkig a Bory-vár állandó kiállításának megbecsült darabjai. A Bory-vár egész eszmeisége magán hordozza annak jeleit, hogy milyen fontos szerepe volt a múzsának e művészi életmű megszületésében. A társ, az ismert szobrász és műépítész, Bory Jenő 1959-ben hunyt el, felesége 15 év után 1974-ben követte a Csutora temetőben lévő családi kriptába.